Играта Blast, бесплатна за ограничено време

игра-експлозија

Се соочуваме со игра која ако е навистина едноставна во однос на графика и игра, ќе ни даде добро време за забава пред Mac.Тоа е Blast и е тотално бесплатно за ограничено време затоа не одложувајте во преземањето.

За да добиете идеја за темата на оваа игра, можеме да кажеме дека тоа е типична игра на стрелање бродови убива Марсовци (во овој случај бродови) многу слична на класични игри од 80-тите во стилот на Галага, Галаксија или дури нешто слично на Арканоид. Всушност, темата е едноставна, уништете ги бродовите што се наредени над нас и кои од време на време се движат преку екранот по волја обидувајќи се да нè уништат.

експлозија-1

Контролата на бродот е многу едноставна и додека возиме лево и десно со стрелките на тастатурата, ја користиме тастерот space за да пукаме во бродовите што нè напаѓаат. Тоа е всушност А. забавна и едноставна игра што ќе ни овозможи да поминеме низ нивоа што се сè покомплицирани.

Лошата или негативната работа во врска со оваа игра е што секој пат кога ќе нè убијат (само еднаш) се појави екранот за купување таму каде што се чини дека навистина би ја имале целата игра, се чини „верзијата Lite“ иако не е. Тоа не спречува да го избереме табулаторот за репродукција и назад за напојување на бродовите. Друг детал што треба да се земе предвид е дека играта се отвора во прозорец и не го окупира целиот екран на нашиот Mac.

Апликацијата повеќе не е достапна во App Store

Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.