Играта Гавран - наследство на мајстор крадец, во продажба за ограничено време

Гавранот

Гавранот - наследство на главен крадец е квалитетна графичка авантуристичка игра која додава и неколку загатки за да ја изостри генијалноста на корисникот и сега е на ограничен временски попуст на Mac App Store. Играта е развиена од креаторите на „Книгата на непишани приказни“, така што веќе е добра основа за оние корисници кои сакаат да направат радикални пресврти во историјата и има карактеристики на класична графичка авантура со истражување, попис, употреба и комбинирајте предмети, дијалози и тони загатки за да ги решите за максимална забава

Играта ќе не однесе на различни места истовремено, со Париз или Цирих да бидат едни од првите што се појавија на сцената. Londonе го видиме и Лондон во 1964 година и скратените сцени се навистина готови да се биде многу важен дел од играта. Во графичкиот дел можеме да кажеме дека станува збор за навистина работена игра.  гавран-1

Значи, ако сте lубител на овој тип на игра, не пропуштајте ја понудата за ова, бидејќи не ни е јасно време да се намали во продавницата за апликации Mac. Пред да започнете да ја купувате оваа игра, интересно е да се види потребни минимални барања да го играат гавранот со леснотија, затоа ги оставаме токму тука:

  • ОС: OS X верзија Леопард 10.5.8, Сноу леопард 10.6.3 или повисок
  • Процесор: процесор од 2.0 GHz
  • 2 GB минимална RAM меморија
  • Поддржана графика NVIDIA GeForce Серија 8 или подобра / ATI X1600 или подобра (Pixel Shader 3.0)

Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.