Лудо, игра со лудо бесплатно за ограничено време

игра-лудо-парчис-2

Денес сакаме да покажеме апликација за да си поминуваме убаво играјќи на Mac, но тоа не е акција или игра со улоги, тоа е митската игра Лудо, но го нема токму ова име. Играта е иста во овој случај и ви овозможува добро да се забавувате со пријатели, познаници или семејство. Очигледно, можат да учествуваат до четири лица Nameе ги именуваме веднаш штом започнеме или ако претпочитаме можеме да играме против компјутер и да си поминуваме забавно.

Играта е едноставна и прашање е прво да стигнеме до централниот дел на таблата, да ја напуштиме нашата „куќа“ мора да добиеме 6 (наместо 5) и единствената лоша работа во визуелниот аспект е што анимацијата за тркалање коцки не е многу успешна. Но, ова не влијае на играта на самото ова Лудо, кое сигурно ќе ни се најде во оние моменти кога не треба да работиме, па дури и да си играме со најмалите дома.

игра-лудо-парчис-1

Играта не бара премногу барања и нема ништо посебно да се прикаже визуелно и со инсталиран OS X 10.6.6 или понов, сега можеме да играме тивко. Една точка што треба да се има предвид е дека е навистина брзо кога станува збор за излез од играта, кога ќе притиснеме -esc- играта веднаш се затвора, така што може да биде корисна за некои ситуации кога не сакаме да нè фатат како играме


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Коментар, оставете го вашиот

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

 1.   трако dijo

  Ви благодариме за предупредувањето

  Најлошата игра со паркови што сум ја видел во животот !!!