LEGO Хари Потер Години 1-4 повторно се продаде на ограничено време

Не е прв пат да ја видиме продажбата на овој сет LEGO Хари Потер Години 1-4, па ако бегавте пред претходната прилика пред околу четири недели да го купите и го посакувавте, можеби е идеално време. да скокне во оваа игра со Хари Потер.

Овој пат играта има помал попуст отколку претходната пригода, зборуваме за евро разлика оставајќи ја тековната понуда на 5,99 евра. Без сомнение, тоа е игра со ветерани во продавницата за апликации за Mac, но сепак е тотално препорачана и повеќе ако ни се допаѓа сагата Хари Потер.

Играта ќе не стави во чевлите на главниот лик на оваа сага за Хари Потер, дозволувајќи му на корисникот да фрла магии, правејќи напивки и многу повеќе. Покрај тоа, ние исто така можеме да играме со Рон, Хермиона и останатите омилени ликови во школата за магија во Хогвортс. Willе ја научиме магичната уметност и ќе ги истражиме Алејата на Дијагон, Хогсмид, Забранетата шума и други прогонувани локации. Детални средини, пријателски хумор и учење се белег на игрите на ЛЕГО. Повторно ви ги оставаме минималните барања што ги бара играта, кои мора да се прочитаат пред да направите купување:

 • LEGO Хари Потер Години 1-4 не е компатибилен со следниве графички картички: NVIDIA 7xxx и Intel GMA.
 • За да ја користите играта со задоволителни перформанси, вашиот Mac мора да ги исполнува овие минимални барања: графичка картичка 1,4 GHz / 1 GB RAM / 128 MB графичка картичка (освен Intel GMA или NVIDIA 7xxx).
 • Оваа игра во моментов не е компатибилна со волумени форматирани како Mac OS Plus (чувствителни на големи букви).
 • Mac OS X 10.6.4 Оперативен систем
 • 1,4 GHz процесор Интел
 • RAM меморија 1GB
 • Хард диск 8 GB
 • Графичка плоча 128 MB

Сега на празнични датуми за многумина од нас се чини добар начин да уживате во некои од нив давајќи малку пауза од работата на Mac и добро да си поминете пред нашата машина со игри со квалитет на овој Хари Потер од сагата Лего.

Апликацијата повеќе не е достапна во App Store

Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.