Играјте и научете ги табелите за множење на најмалите со: Математика множење

Денес е државен празник во Шпанија и затоа што е подобро од тоа да играме со најмалите дома некое време. Ако покрај играњето можеме да ги научиме нешто, тогаш секогаш подобро и во оваа смисла сакаме да споделиме со сите вас апликација за да ги научите табелите за множење додека играте. Множење со математика, е достапно бесплатно во продавницата за апликации Mac, но Ако ни се допаѓа играта и најмалите, можеме да ја купиме комплетната игра. 

Со оваа игра она што се обидувате да го постигнете е да научите со играње, нешто што не е лесно да се постигне, но што новите технологии ни го нудат од време на време. Во описот на апликацијата тие објаснуваат дека множењето на математиката е иновативен метод за меморирање табели за множење И тоа е дека тие прават сè преку визуелни игри со ликови, така што децата не ги гледаат броевите толку „досадни“.

Играта се состои во тоа детето да го одвлекува вниманието при множење и за ова она што го прават е да ни раскажат приказна со различни карактери, поставки и други. Вистината е дека играта е прилично визуелна, но може да биде малку детска за некои деца кои учат да се множат. На кратко, важно е што можеме да ја инсталираме апликацијата тотално бесплатна на Mac, искористете ги опциите што ги имаме бесплатно И, ако на детето не му се допаѓа, ние ќе го елиминираме и тоа е тоа, во случај да му се допадне, тогаш може да се купи комплетно.

Множење со математика (врска со AppStore)
Множење со математикаслободен

 


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.