Идеален дизајн на iMac со тенки рамки и база Pro Display XDR

Имац концепт

Во денешно време не е тешко да се направи добар анимиран рендер. Седнувате пред iMac, оставате вашата фантазија да лета и со вистинскиот софтвер, за некое време можете да дизајнирате што сакате. Сонувањето е бесплатно. Можете да дизајнирате а преклопен iPhone, или iPad со заден екран.

Денес видовме iMac концепт кој лесно може да биде реалност во следните десктоп компјутери на Apple. Со ист дизајн како и сегашниот, тие едноставно имаат ја намали рамката и тие го поставија Штанд за Pro Display XDR. Нешто сосема возможно. И морето на макро останува.

Гласините сугерираат дека оваа година ќе имаме нови iMac и iMac Pro на пазарот. Тековниот дизајн на iMac го користи Apple од 2013 година. И повеќе од една деценија со истата предна слика. Со недели се шушкаше за скоро појавување на нови мини мини, iPad Pro и iMac. Првите две веќе беа пуштени во продажба минатата недела.

Двајца дизајнери, Виктор Кадар и Патрик Боргатаи Тие го објавија својот посебен дизајн на новиот iMac. 24 и 29 инчи, многу потенка рамка и со база Pro Display XDR.

Тие не користеле исти медиуми. Тие го намалија во дебелина да ги намали трошоците, бидејќи истата поддршка што ја монтира Pro Display XDR би била економски неизводлива на iMac. Тековната поддршка чини неверојатни 999 УСД.

Настрана новиот штанд, тие ги намалија и рамките на црниот екран на 12 милиметри, да се даде многу поактуелна естетика. Тие исто така ги зголемија влезовите на воздухот за вентилација и за подобро излегување на звук.

За да завршат со привлечна презентација, тие дизајнираа неколку нови позадини за iMac, што доколку сакате, можете да ги преземете од проектот Однесување.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.