Предупредување: Употреба на недефинирана константа AFF_LINK - се претпоставува „AFF_LINK“ (ова ќе фрли грешка во идната верзија на PHP) во /media/soydemac.com/website/wp-content/plugins/abn-appstore/definitions.php on-line 22

Предупредување: Употреба на недефинирана константа AFF_LINK - се претпоставува „AFF_LINK“ (ова ќе фрли грешка во идната верзија на PHP) во /media/soydemac.com/website/wp-content/plugins/abn-appstore/definitions.php on-line 22
Идентификувајте ги сите уреди поврзани на вашата мрежа со IP скенер | Јас сум од мак

Идентификувајте ги сите уреди поврзани со вашата мрежа со IP скенер

IP-скенер

Секој уред со Wi-Fi конекција што се поврзува со нашата мрежа има специфична адреса, адреса што започнува со 192.168.XX Оваа адреса ни овозможува да идентификувајте ги брзо и лесно, со цел да се реши оперативниот проблем што може да го претстави овој специфичен уред.

IP скенер е апликација која ни овозможува брзо да го идентификуваме секој од уредите што сме ги поврзале со нашиот дом. Откако ќе ги идентификуваме, можеме преку апликацијата, прилагодете ги со доделување на сопствена икона и име за полесно да се препознае.

IP-скенер

Карактеристики на IP-скенер

 • Подредете ја мрежната листа според името на уредот, IP-адресата, MAC-адресата или последен пат видена.
 • Добијте преглед на тековната мрежа или видете ги промените со текот на времето во „кумулативен режим“.
 • Можеме да го конфигурираме типот на податоци што сакаме да ни ги покажува апликацијата.
 • Двоен клик на уредот за да добиете повеќе информации и да го прилагодите неговиот изглед; доделете прилагодени икони врз основа на MAC адреса или IP број
 • Додадете ги уредите што ги познавате во списокот за белешки за подобро да ги истакнете новите / непознатите
 • Десен клик на уредот за да започнете пинг или скенирање на порти.
 • Сегментите на локалната мрежа автоматски се скенираат; прилагодените опсези може да се додадат рачно

IP скенер е достапен во три верзии. Првиот, IP скенер е потполно бесплатен и ни овозможува да управуваме до 7 уреди. Верзијата Home го проширува бројот на уреди до 21, додека Pro верзијата нема ограничување на уредот за управување.

Почетна страница за скенер за IP (врска со AppStore)
Дома за скенер за IP19,99 евра
IP скенер Про (врска со AppStore)
IP скенер Про44,99 евра

Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

3 коментари, оставете ги вашите

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

 1.   Viper dijo

  Вие не треба да објавувате врски до апликации што не се поддржани од Apple Store ...

  1.    Игнасио Сала dijo

   Не можам сосема да го разберам вашиот коментар. Оваа апликација е достапна во Mac App Store, продавницата за апликации Mac на Apple, за што зборуваме во овој блог. Ако барате апликации за App Store, нема да ги најдете во овој напис.

 2.   javierZE dijo

  нешто што долго време го барав, благодарам