Извезувајте ги списоците за репродукција на Spotify во Apple Music

Спотифај-јаболко музика-0

Помина повеќе од еден месец или научивме како да ги извезувате вашите плејлисти бета веб-услуга, што им ја стави на располагање на корисниците можноста за поставување на нивните списоци на наведената веб-страница за да ги извезат во Apple Music. Всушност, тоа беше начин да можеме да ја извршиме истата операција што ќе ви ја покажеме денес, но како бета-услуга може да даде разни грешки, покрај тоа, доколку живеете во Шпанија, таа не работи освен ако не можете да поставите VPN, така што апликацијата „Премести на Apple Music“ може да биде крајно решение.

Извозот на списоци за репродукција на Spotify во Apple Music не е лесно како што треба. Apple од своја страна не издаде никаков „официјален“ софтвер за да ги извезуваме вашите списоци, па затоа или користиме покомплицирани методи како што е претходно изложениот или се определивме за оваа апликација.

Спотифај-јаболко музика-1

Апликацијата го зема целиот процес локално на компјутерот, така што не бара интернет-врска, во процес толку едноставен што скоро сè се прави со еден клик. Првото нешто е да се најавите на Spotify или Rdio и да ги изберете плејлистите што сакаме да ги пренесеме. Апликацијата потоа поминува низ процес „најава на iTunes“ со кој треба да извршите iTunes и почекајте да се синхронизира со iCloudПотоа ќе кликнеме на «Сними сесија» и ќе не побара администраторската лозинка, следниот чекор е да и се допаднеме на песната.

Спотифај-јаболко музика-2

Во тоа време, ќе се направи врска и песните во плејлистите со Spotify ќе бидат додадени во библиотеката Apple Music. Дури и да е така, овој процес е бавен и мора да ги споредувате совпаѓањата помеѓу песните од различни услуги и може да трае до еден час или повеќе, по ова ќе се генерира .txt што едноставно ќе треба да го внесеме во iTunes.

Лошо е што апликацијата не е бесплатна (има пробна верзија што дозволува до 15 песни и плејлиста), има цена од 4,99 УСД, но засега е најдобрата алтернатива. Можете да го преземете од овој линк.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.