Средна земја: Сенка на Мордор, издание на играта на годината, сега е достапна за Mac

сенка на мордор

Веќе ја имаме играта достапна за Mac, Средна земја: Сенка на Мордор, издание на играта на годината, од раката на Feral Interactive и благодарение на платформата Steam. Оваа игра не е достапна во Mac App Store денес, но се очекува да можете да ја купите наскоро од продавницата на Apple.

Ова е игра има освоено повеќе од 50 награди „Најдоброто за 2014 година“, меѓу другите и тоа на Игра на годината, најдобра акциона игра и најиновативна игра. Едиција на играта на годината „Средна земја: Сенка на Мордор“, развиена од „Монолит продукција“ и објавена од „Ворнер Брос Интерактивна забава“ за конзоли и „Виндоус“, доаѓа кај корисниците на ОС X и Linux

Toе ја доживееме дефинитивната верзија на Средната земја: Сенки на Мордор, ги имаме на располагање и мисиите на приказната Господар на лов и Господар на светлината, серијали на предизвици „Судскиот процес на војната“, како и мисии за рација, руни и кожи дополнителни.

Сенка на Средната Земја-на-Мордор-Булшот

Минималните барања се: OS X 10.10.3 или повисок, процесор од 2,4 GHz, 8 GB RAM, 1 GB или поголема графика. Важно е да ги прочитате барањата пред купување за да нема проблеми при играње. 

Повеќе информации за играта имате на официјалната веб-страница на Ферал. за да ја купиме играта можеме да го направиме тоа директно од Платформа за пареа каде исто така Тоа е 50% од неговата оригинална цена која чини 24,99 евра. Како што реков на почетокот, се очекува наскоро да биде достапен на Mac App Store на почетокот на следниот месецно можно е неговата цена да е 49,99 евра.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.