Civilization V: Campaign Edition, на продажба за ограничено време

Цивилизација V: Издание на кампањата

„Цивилизација V: Издание на кампањата“ е една од најдобрите игри со стратегија за Mac App Store, таа обично се цени по 29,99 евра, и од ограничено време за само 9,99 € Може да биде твое. „Цивилизација V: Издание на кампањата“ ќе можете да доминирате во светот водејќи цивилизација, почнувајќи од антички Египќани до вселенска доба. Во него ќе мора да објавувате војни, да воспоставувате дипломатски односи, да откривате нови технологии, да се натпреварувате против некои од најголемите лидери во историјата и да изградите една од најмоќните империи што светот ги познава досега. Тогаш ве оставаме а видео од игра.

Играта на „Цивилизација V: Издание на кампањата“ вклучува гратис пакет за цивилизација во Вавилонија и нејзиниот крал Навуходоносор Втори, пакет за монголска цивилизација и пакет сценарио.

Препорачани системски побарувања:

 • Брзина на процесорот: 2,6 GHz | Меморија: 4 GB или повеќе | Видео RAM меморија: 512 MB
 • ИЗВЕСТУВАЕ: Оваа игра не поддржува томови форматирани како MacOS Extended (чувствителни на големи букви)
 • Интегрираните видео чипови не се компатибилни со: GMA 950: Mac Mini (2006,2007), iMac (2006), Macbook (2006,2007) GMA X3100: Macbook (2007,2008), MacBook Air (2008)Интел HD графика 3000/4000
 • Не користи шифрирање на пареа и не работи со содржина за преземање на Цивилизација: V на пареа.
 • Поддржува само мултиплеер за локална мрежа (LAN) и не вклучува достигнувања.

На минимални барања дека треба да ја извршите играта на вашиот Mac мора да исполнува брзина на процесорот од 2,4 GHz, 2 GB RAM, 6,0 GB слободен простор на дискот, (ATI): Radeon 2600, (NVidia), GeForce 8600, 256 MB VRam.

Детали:

 • Категорија: Игри
 • Ажурирано: 11 / 06 / 2015
 • Верзија: 1.3.9
 • Големина: 5.09 GB
 • јазици: Германски, француски, англиски
 • Развивач: Aspyr Media (iDP)
 • компатибилност: OS X 10.8.5 или понов

Набавка „Цивилизација V: Издание на кампањата“ директно од продавницата за апликации Mac од врската подолу. Играта Има само на германски, француски и англиски јазик, па ако не се водите добро на овие јазици, може да се изгубите малку.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.