IMac M1 обновен од Apple пристигна на веб -страницата на Шпанија

Минатиот петок, 20 август, компанијата Купертино за првпат во САД лансираше серија на ревидирани модели на iMac со новиот процесор М1. Сега во корисниците кои живеат во други земји надвор од Соединетите држави, исто така, имаат на располагање некои модели на овие нови iMac лансирани во 2021 годинаНа Логично тоа е моделот од 24 инчи со специфична конфигурација, ова не може да го уреди корисникот при купувањето.

IMac, реновиран од Apple, може да биде нов

Apple Refurbished iMacs имаат една година гаранција и во моментов се чини дека Акцијата е прилично оскудна бидејќи станува збор за тим претставен во април оваа година. Најдоброто нешто во врска со овие поправени iMac е заштедата што можеме да ја постигнеме кога работиме со опрема што „не е нова“. Во кутијата на овие iMac се додаваат сите додатоци што се додаваат во нов iMac, ништо не недостасува и можеме да избереме дали ќе го купиме AppleCare + или не за да имаме подолго гарантно време на опремата.

Овие тимови денес се прилично ретки меѓу останатите iMac што ги имаат, но сигурно како што минуваат неделите, се додаваат повеќе модели и конфигурации во овој реновиран дел. Додека го пишуваме овој напис, наоѓаме достапни два модели, еден во портокалова и една во сина бојаНа Портокаловиот iMac модел додава 16 GB унифицирана меморија и 512 GB SSD, додека во случајот со синиот се работи за 16 GB RAM модел и 1 TB SSD.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени.

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

бул (точно)