Инди игри за Mac кои ќе ве воодушеват

Денес во Јас сум од Мек ќе и дадеме уште еден пресврт на оваа игра и тоа е дека, ако има нешто што има во изобилството во Mac App Store, тоа се игри од сите видови, од оние дизајнирани за најмалите да ги започнат своите учење, до неверојатни графички авантури на акција, авантури и мистерии. Но, денес нема да се фокусираме на игри за Mac следејќи ги критериумите на нивната тема, туку да им се обратиме на нивните креатори.

Обично, игрите развиени од големи и престижни студија имаат тенденција да бидат поуспешни и во однос на преземањата и критиките од специјализираните медиуми, сепак, постојат и други видови на развивачи, независно, кои прават неверојатен напор да ги реализираат своите креации. Во „Епл“ тие знаеја како да ја препознаат оваа работа создавајќи извонреден дел од Инди игрите, а денес во „Јас сум од Мек“ ќе наведеме и некои од нив што ги сметаме за најинтересни. Значи, ако барате друга игра од вообичаеното, можеби треба да продолжите да читате.

Оваа моја војна

Оваа моја војна Тоа е воинствена игра, но многу поразлична од она што сте го виделе досега. Обично, во воените игри го прифаќате идентитетот на елитен војник, сепак тука вие претставувате група цивили кои се заробени во опколен град и чија цел не е никој друг, освен да преживеат.

Оваа моја војна „Нуди искуство на војна гледано од сосема нов агол“ во кое ќе мора да се соочите со недостаток на храна, лекови и постојана опасност од снајперисти кои демнат.

Денот и ноќта ќе ви го одредат темпото: бидете безбедни од снајперисти во текот на денот, истражувајте надвор под покривот на ноќното небо и подгответе се за тешки одлуки.

Донесете одлуки за живот и смрт водени од вашата совест. Обидете се да ги заштитите сите во вашето засолниште или да жртвувате некои од нив за долгорочно преживување. За време на војната, нема добри или лоши одлуки, има само преживување. Колку побрзо го сфатите, толку подобро.

Оваа моја војна тој е компатибилен со сите Mac со OS X 10.7 наваму и има цена од 18,99 евра.

ЛОША

BADLAND е уште една од оние инди игри кои не можат да останат незабележани бидејќи, всушност, таа е една од препораките на App Store.

Badland е акција авантуристичка игра во кој има неверојатна цртана графика и „неверојатен број паметни стапици, загатки и пречки на патот“.

Успехот на Badland Започнува во 2013 година, кога беше објавен за iPad; Одличниот прием доведе до негово ширење во Mac и веќе има повеќе од 20 милиони играчи кои уживаат во функциите како што се:

 • Странична лизгање акција авантуристичка игра со платформер со иновативен стил на игра заснован на физика.
 • Локален режим за повеќе играчи за до 4 играчи со соработка режими на игра и борба.
 • Кампања за еден играч со 100 ексклузивни нивоа (повеќе од 15 часа игра).
 • Подобрена графика со квалитет повисок од Full-HD.

Badland е компатибилен со OS X 10.8 наваму и има цена од 9,99 €

SteamWorld Dig

Овој краток избор на инди игри го завршуваме со SteamWorld Dig, „Авантура за рударство на платформа со силни метроидски влијанија“.

Во оваа игра мора да го претпоставите идентитетот на Русти, осамен рудар пристигнување во рударски град во време на голема потреба. Вашата мисија? Очигледно, правејќи се „низ старата земја, стекнувајќи богатство“, но исто така откријте „античка закана“ што демне под земјата.

со SteamWorld Dig ќе откриете:

 • Богат свет на роботи кои работат на пареа.
 • Подземен свет полн со тајни, богатства и ужаси.
 • Остатоци од човечката цивилизација, дегенерирана раса на троглодити.

И сето ова за само 9,99 евра.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.