Информациите за превозот Феникс доаѓаат до „Мапите на Apple“

„Епл мапс“ објави информации за сообраќајот за областа Феникс во Аризона и Бирмингем во Алабама, ова е една од ретките области што не се опфатени со услугата за мапирање и навигација на „Епл“, што се однесува до информациите од јавните служби на „Епл“.

Што се однесува до областа Феникс, сега знаеме колку време е потребно за да стигнеме до нашата дестинација, ако треба да го искористиме Долина Метро или PHX Sky Train. Релативната информација за одење до меѓународниот аеродром „Феникс Скај Харбор“, користејќи ги достапните средства за пристап, се исто така достапни. Но, не само урбаното јадро е вклучено во ова ажурирање на Apple Maps. Предградијата, вклучително и Чендлер, Меса, Глендајл, Скотсдејл и Темпе.

Ако користите јавен превоз во Бирмингем, можеме да ги знаеме фреквенциите на минување и да ги испланираме нашите патувања, со MAX автобуси. Блиските градови имаат свој простор како што се: Монтгомери и Хантсвил, имајќи пристап до нив од центарот или да се иселат од нив.

Apple Maps е интензивна во оние географски области со помало распоредување. Станува збор за Данска, Шведска, Норвешка, Финска, Естонија, Летонија и Литванија. Оваа функција неодамна беше лансирана во области како што се: Лас Вегас, Отава, Париз, Рим, Мадрид, Тајван и Сингапур.

Некои корисници на Apple предвидуваат кои градови ќе бидат домаќини на информации за јавен превоз во блиска иднина. Овие покажуваат дека постои заедничка шема: кога Епл додава информации за станици во одредена област, за неколку недели таа област ослободува информации за јавниот превоз.

Се надеваме дека спроведувањето на услугата ќе се забрза, за да има поголем дел од областите опфатени, ширум светот. Точно е дека информациите на веб-страниците се многу исцрпни и не е секогаш потребно да се консултирате со „Мапи на Apple“. Но, не боли да ги имате сите информации интегрирани во апликацијата „Епл мапс“ и да го искористите екосистемот на „Епл“ за други активности и меѓу нив, во иднина, со вештачка интелигенција.

 


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.