Информациите за јавниот превоз во Тајван сега се достапни на Apple Maps

Apple воведе информации за јавен превоз во Тајван. Отсега натаму, движењето со возови, автобуси, траекти и други јавни превозни услуги ќе биде многу полесно за посетителите и граѓаните на Тајван и секогаш ќе пристигнувате на време со помош на услугата „Епл мапс“. Со ова, постојат неколку градови кои ја имаат оваа услуга. Се чини дека Apple започна да ја обезбедува услугата во главните градови, бидејќи во случајот на Шпанија, само Мадрид ја има оваа услуга, за да ја активира подоцна во другите градови. Се надеваме дека оваа акција нема да го одложи, за да не излезе од јадицата од гигантот „Гугл мапс“.

Првите информации укажуваат на тоа целиот остров е покриен и не само главниот град. Корисниците интензивно ја извршуваат оваа функција и резултатите се точни барем во метро во Тајпеј, брза пруга во Тајван и локална железница во Тајван. За разлика од нив, локалниот автобуски превоз и туристичките шатлови се чини дека се опфатени само во поголемите градови.

Епл Мапи добиваат информации за закажаните и промените во последен момент. Пример за ова е автобусот Куо Куанг во општината Пули, кој покажува промени во вообичаениот распоред, за да се земат предвид различните локални настани. За ова, таа има директни информации од централните канцеларии на транспортната компанија.

Apple сè повеќе ги спроведува и подобрува своите мапи, со помош на опрема што ја купи во 2014 година од компании ХопСтоп y Се качат. Вклучувањето на Тајван се приклучува на други локации низ целиот свет, како што се Париз, Сингапур, Холандија, Шпанија, Аделаида и Мадрид. Ние сакаме и сообраќајните информации и јавниот превоз да бидат поопшт, бидејќи апликацијата добива многу интегрални информации во место


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.