Искористете ги предностите на понудите на Apple за студенти

ЕДНОСТА

Досега многумина од вас веќе знаат дека Apple има ексклузивен дел со понуди за студенти. Во рамките на овие понуди откриваме дека има 10% попуст на повеќето хардверски производи на компанијата и други интересни попусти.

Во оваа смисла, можно е многумина од вас веќе да слушнале за ова Понуда на Apple за студенти, но мора да имаме на ум дека ова е корисно и за роднините на учениците, наставниците или сродниот персонал.

Достапно за студенти запишани или примени на универзитет, родители кои купуваат за студенти на универзитет и наставници или друг образовен персонал. За да започнете, проверете дали ги исполнувате условите. Со вистинските производи на Apple, можете да постигнете сè што ќе ви падне на ум. И за да ви помогне, Apple нуди специјални цени за образовниот сектор

Суштински услов е да имате сметка на UNiDAYS

AppleCare

Очигледно, за пристап до овие попусти, потребен е суштински услов, имајте сметка на UNiDAYS. За да го направите ова, едноставно треба да пристапите на веб-локацијата на Apple каде што не води директно до создавањето на оваа сметка, ние ја споделуваме линк за да се регистрирате за UNIDAYS.

Откако ќе се изврши овој чекор, треба да земеме предвид други аспекти како што се, на пример, бројот на уреди до кои можете да пристапите е ограниченДополнително, мора да ја прифатите политиката за приватност и да дозволите само UNiDAYS, а не Apple, да ги складира, контролира и обработува податоците што ги давате. Ако не сакате UNiDAYS да ги има вашите податоци, користете ги алтернативните опции за потврда.

Од друга страна, важно е да се каже дека имаме и попусти на софтверот и претплатите на Apple. Меѓу нив очигледно е Apple Music, Apple TV, Apple One и останатите услуги што Apple моментално ги нуди.

Активни попусти од 10% за купување во текот на целата година

Многу корисници мислат дека овие понуди имаат рок на траење, но во случај на набавки за универзитетот, немаат. Корисниците можат да уживаат во нив 10% попуст на секој од производите во текот на целата година, без конкретни датуми. Ова го прави многу интересно за студентите да купат производ со една од овие сметки, бидејќи едноставно со регистрирање можеме да уживаме во попустот на производот, услугата итн.

Купување на нов MacBook, нов iMac, па дури и кој било iPad или додаток на компанијата од Купертино може да поевтини благодарение на регистрацијата UNiDAYS. Ова е активно во моментов, затоа продолжи со него.

Попуст кој е активен со години

Многумина од вас ветераните сигурно се сеќаваат кога му кажавте на продавачот директно или на веб-страницата на Apple дека сте укажале дека го сакате студентскиот попуст без дополнително одложување. Ова можеше да се направи пред неколку години. не е потребна сметка на UNiDAYS или нешто слично да го искористите попустот од 10% на цената на производите на Apple.

Логично, многу корисници кои знаеја за овој попуст за студенти го искористија. Без да бидат студенти, го побараа попустот и на крајот Apple престана да биде „толку доверлив“ и избра да ја користи оваа потврда преку UNiDAYS дека токму единственото нешто што го прави е да провери дали навистина имаме студентска сметка на универзитет или училиште.

Услугите се исто така вклучени во овие попусти

MacBook

За сите оние кои сакаат да уживаат во попуст на претплатата на Apple Music, Apple TV +, Apple Fitness +, Apple One и останатите услуги што ги нуди Apple или заедно или одделно, можат да го искористат овој студентски попуст.

На пример, за да го добиете попустот на претплатата на Apple Music, мора да ги следиме овие чекори:

 1. Отворете ја апликацијата Музика или iTunes и допрете Слушајте или За вас
 2. Допрете или кликнете на пробната понуда (по една по лице или семејство)
 3. Изберете Студент, потоа допрете или кликнете на „Проверете ги барањата“
 4. Ќе бидете упатени на веб-страницата на UNIDAYS, каде што ќе треба да ги следите упатствата на екранот за да ја потврдите регистрацијата. Откако UNiDAYS ќе потврди дека сте студент, ќе бидете пренасочени кон апликацијата Music или iTunes
 5. Најавете се со Apple ID и лозинката што ги користите за да купувате. Ако немате Apple ID, изберете Create New Apple ID и следете ги чекорите. Ако не сте сигурни дали имате Apple ID, можеме да ви помогнеме да дознаете.
 6. Потврдете ги вашите информации за наплата и додајте важечки начин на плаќање
 7. Допрете или кликнете Приклучи се

Ова е она што се прави директно за сите услуги на Apple и купувањето производ е сосема слично. Процесот е многу едноставен и интуитивен, нема да имате никакви проблеми со него, се што треба да направите е да отидете директно во конкретниот дел за студентите да го направат купувањето.

Пристапете до UNiDAYS и уживајте во овие попусти на производите на Apple.

Како да купите Mac или iPad со студентски попуст на Интернет

Попустите варираат во зависност од производот, но на Mac се 10% попуст од нивната цена. Кај iPad тие се движат од 6 до 8% во зависност од избраниот модел а во додатоците горе-долу истото се случува. Цената на најевтиниот MacBook во студентската продавница е 1016 евра. Комплет од почетно ниво што го додава чипот M1 на Apple, 8 јадра на процесорот и 7 јадра на графичкиот процесор. Во случајот на супериорниот модел (кој е препорачаниот) цената останува на 1.260,15 евра, а ова е веќе оној што ги додава 8-јадрениот графички процесор и 8-јадрениот процесор.

За да купите користејќи UNIDAYS, следете ги овие чекори.

 • Внесете директно во веб-страница за едукација на Apple и кликнете на опцијата Check with UNiDAYS
 • Создадете ја нашата нова сметка во случај да немаме, користејќи ја нашата е-адреса и лозинка
 • Откако ќе се создаде вашата сметка, мора да потврдите дека сте студент следејќи ги чекорите
 • Се појавува екран каде што можете директно да го пребарувате вашиот универзитет или колеџ на кој ќе се регистрирате
 • Откако ќе го најдете, можете да се регистрирате и повторно да влезете во Apple Store за едукација со пристап до попустот

Како да купите Mac или iPad со студентски попуст на Интернет

UNiDAYS Mac

За сите оние кои имаат продавница на Apple во близина на нивниот дом или можат да одат во една, можно е и директно во нив да го користат попустот UNiDAYS. Овие попусти воопшто не се менуваат доколку купувате преку веб или во физичка продавница.

Откако ќе пристигнете во продавницата, треба да покажете секој документ кој директно докажува дека сте ученик, наставник или персонал во образовен центар. Во продавницата ќе ги проверат податоците и ќе бидат понудени истите попусти кои ги наоѓаме во делот на Онлајн продавницата за едукација.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.