Пратките на AirPods Max започнуваат пред лансирањето, но времето на чекање за нови купувачи се зголемува

AirPods Макс

Можеби изгледа како противречност и навистина е, лИспораките на новите слушалки на Apple AirPods Max започнаа да се движат за првите корисници кои беа лансирани за нив истиот ден кога започнаа резервациите, напротив, пратките за оние кои сакаат да ги купат сега траат помеѓу 12 и 13 недели.

Ако меморијата служи, мислам дека се соочуваме со еден од производите што го собраа најдолгото време на испорака по купувањето. Без разлика каква боја ќе изберете за овие нови AirPods Max, Apple нуди датуми на испорака скоро ширум светот за не помалку од 12 недели.

Се сомневаме дека утре ќе имаат залиха во продавниците на „Епл“

Се сомневаме дека утре ќе имаат залиха во продавниците на „Епл“. Утре, вторник, 15 декември, продажбата на овие AirPods Max официјално започнува во официјалните продавници на Apple, но да не се надеваме дека имаат залиха. И тоа е што овие AirPods Max имаат многу проблеми со производството и дистрибуцијата што се додаваат на побарувачката се тотално исцрпени.

Во моментот, корисниците кои започнаа да ги купуваат овие слушалки на денот на нивното претставување, гледаат како се следи следењето и евентуално ќе пристигне утре. Овие ќе бидат прилично малку и е што залихата на овие слушалки на Apple се распродаде за кратко време. Дали го купивте AirPods Max за време на презентацијата? Дали планирате да ги купите сега кога пратките траат помеѓу 12 и 13 недели?


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.