Испратете кое било видео на Apple TV од вашиот Mac со Beamer

Пред неколку дена разговаравме за апликација што ни дозволи испратете ја содржината на нашиот Mac директно до Google Chromecast, многу поевтин уред од сегашните модели на Apple TV. Но, не сите корисници на Mac имаат Chromecast, повеќето од нив имаат Apple TV. Домашно. Apple сè уште не дозволува од macOS да испраќа филмови што треба да се репродуцираат на Apple TV преку AirPlay, така што корисниците кои имаат потреба да го сторат тоа се принудени даприбегнуваат кон апликации од трети страни. Меѓу сите апликации достапни на пазарот, вреди да се истакне Beamer, апликација што ни нуди сè што можеби ќе ни треба кога играме видеа од нашиот Mac на Apple TV.

Beamer е идеален ако имаме и Apple TV и Cromecast бидејќи е компатибилен со обете технологии. Една од функциите што привлекува најголемо внимание се наоѓа при контролирање на репродукцијата на содржината, бидејќи откако ќе го испратиме филмот или видеото до Apple TV, можеме контролирајте ја репродукцијата директно од далечинскиот управувач на Apple TVИдеално за кога двата уреди не се во иста просторија.

Beamer е компатибилен со мнозинството аудио и видео формати што се моментално достапни на пазарот, затоа не мора да извршувате никаков вид на конверзија при испраќање на видеото на Apple TV. Исто така е компатибилен со преводи достапни во посебна датотека или вклучени во видеото и нуди поддршка за 5.1 звук. Бимер е со цена од 19,99 евра и е достапна на веб-страницата на инвеститорот. Потребен е macOS 10.10 или понов и зафаќа нешто помалку од 25 MB на нашиот уред.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.