Каде се новите игри на Apple Arcade?

Apple Arcade

Јасно е дека игрите на Apple не се премногу пријателски расположени и веќе некое време компанијата Купертино не додава игри на својата платформа Apple Arcade. Во оваа смисла На 2 април, фирмата лансираше серија нови игри и оттогаш не додава повеќе.

Тој ден компанијата Купертино објави дека Apple Arcade ќе додаде 30 нови игри на услугата и така се стори., добивајќи вкупно околу 180 игри. Но, од тој момент се чини дека стратегијата на Apple со овој сервис на Apple Arcade е во стагнација и иако промовира неколку нови игри како „Наскоро“, тие официјално не пристигнуваат.

Можно е после овие месеци без активност вестите да продолжат утре

Од петок 4 јуни, ‌Apple Arcade‌ се очекува да продолжи со пристигнување на нови игри на услугата по овој период во кој не видовме никакви новости. Ова е барем она што тие го коментираат од популарната мрежа MacRumors.

Во Сопствена веб-страница на Apple Тие ни велат дека додаваат игри неделно, но тоа не е така, бидејќи во овој случај ние бевме без вести некое време и покрај фактот дека се споменува пристигнувањето на играта: Пасијанс, Мастила, прекувремена работа на Френзиќ или легенди за брзање на кралството меѓу другите ...

Apple Arcade објавува нови наслови и ажурирања на содржини секоја недела. Можете да ги видите претстојните изданија во делот Coming Soon на табулаторот Аркада на App Store.

Овој сервис за стриминг игри беше официјално лансиран минатата година 2019 година и се чини дека навистина нема многу успех кај корисниците за Mac, iPhone, iPad, iPod touch, Apple TV и Mac за 4,99 евра месечно.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.