Како да активирате сигнали за време на вашиот Apple Watch

Номад Спорт Лунар Греј

Една од опциите што ја имаме на располагање во Apple Watch и за која сигурно многу корисници не се свесни се предупредувањата на час. Оваа функција ги враќа многу корисници „назад во времето“ дека понекогаш користиме еден од оние многу едноставни часовници на Касио.

Оваа функција што активира е директно известување за секој час, така што кога часот е нагоре, часовникот ќе испушти мала вибрација заедно со звук дека можеме да се прилагодиме. Овие звуци во моментов се два, едниот од ofвона, а другиот од птици.

Како да активирате предупредувања за час

Тоа е многу едноставно и може да се направи од самиот часовник директно, така што не мора да го допирате iPhone-от. За да ја активираме оваа функција, треба да пристапиме до поставките од самиот часовник како што рековме на почетокот и да пристапите директно до пристапноста.

Часовни предупредувања

Откако ќе влеземе во она што треба да го направиме е да слеземе сè додека не влеземе во опцијата часовни сигнали и потоа активирајте ги. Откако ќе се активираме, можеме да кликнеме на звуците и да избереме помеѓу опцијата за Bвона или птици. Можете исто така да ги уредувате известувањата во опција за распоред, што ни нуди известувања на секој час, на секои 30 минути или на секои 15 минути. Во овие избрани временски периоди, часовникот ќе дава сигнал.

Ова е дефинитивно добар начин да сфатите колку брзо минува времето И тоа е дека како што ми се случи мене, сигурно многумина ја губат перцепцијата за времето со толку многу работа, одмор и сл ...


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

2 коментари, оставете ги вашите

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

 1.   Хок dijo

  Од curубопитност, кој ремен е оној што ќе го ставите на сивиот столб?

  Ви благодариме!

  1.    Jordорди Гименез dijo

   Добар Хок,

   Дали е ова:

   https://www.soydemac.com/nomad-sport-lunar-gray-correa-nomad/

   Со почит