Како да ги исклучите предлозите за апликации во Safari

Кога во лентата за пребарување на сафари пишуваш збор што одговара на извесно апликации што се достапни во App Store од Apple, прелистувачот автоматски ќе ја предложи таа апликација на таков начин што со кликнување на тој предлог ќе се отвори продавницата за апликации за да можете да ја преземете на вашиот iPhone, iPad или iPod Touch. Оваа одлика е овозможена по дифолт, сепак може да не ве интересира (барем не ме интересира) така што лесно можете да ја оневозможите. Денес ви кажуваме како да го направите тоа.

Збогум на предлозите на Сафари

до оневозможете ги предлозите за апликации во Safari en iOS 9 само треба да ги следите овие едноставни чекори:

  1. Отворете ја апликацијата Поставки на вашиот iPhone и изберете сафари.Како да ги исклучите предлозите за апликации во Safari со iOS 9
  2. Сега, во «Предлози за сафари», деактивирајте го лизгачот.Како да ги исклучите предлозите за апликации во Safari со iOS 9

ЧИСТ !!! Од овој момент сафари Веќе нема да ви предлага апликации од App Store. Беше лесно, нели?

Запомнете дека секој ден во Applelizados ви носиме нови совети за сите ваши гризени уреди со јаболка, iPhone, iPad, Apple TV, Apple Watch и Mac, од наједноставните за новодојденците до најкомплицираните. Затоа, не заборавајте да го посетите нашиот дел за упатства.

ИЗВОР | iPhone живот


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.