Како брзо да ја отворите папката со обележувачи во јазичињата

MacBook со 13 ”може да биде следниот што ќе се обнови

Една од опциите што ги имаме во обележувачите на macOS е да отвориме папка со неколку обележувачи во јазичињата многу брзо. Сигурни сме дека оваа опција е позната на многумина од вас, но може да биде корисна за корисниците кои не ја знаат. Едноставно е, мора да ги зачуваме омилените места во папка и откако ќе имаме сè во ред отворете страници истовремено во јазичиња станува многу едноставно за извршување.

Како да отворите папка со обележувачи во јазичињата

Маркери

За да го направите ова, прво мора да го отворите прелистувачот Safari, откако тој е отворен, сè што треба да сториме е да кликнеме на опцијата обележувачи во лентата со задачи, а не во горното мени. Сега, со оглед на сите обележувачи и сите класифицирани во папки, можеме да кликнеме со десното копче на глувчето веднаш над името на папката и кликнете на опцијата отворена во нови јазичиња.

Во тој момент Safari автоматски ги отвора сите страници што сме ги зачувале во оваа папка во нови јазичиња, секој со својата веб-страница. Оваа опција може да биде корисна за оние кои редовно посетуваат одредени веб-страници, затоа слободно користете ја на вашиот Mac.

Очигледно, пред да мораме да ја креираме оваа папка со соодветните веб-страници, така што работата за чување на овие страници е претходна. Сигурно имате многу обележувачи во табулаторот Омилени сега, она што треба да направите е едноставно да ги класифицирате по ваш вкус, а потоа многу е полесно и побрзо да се пристапи до нив.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.