Како да ги поврзете вашите нови AirPods Max со Apple TV

AirPods Макс

Ако сте од оние среќници кои веќе купиле некои AirPods Max или тие знаат дека наскоро ќе ги имаат во нивна моќ, сигурно сакате да го исцедите нивниот целосен потенцијал и покрај тоа што ќе ги знаете внатре благодарение на нашите пријатели на iFixit, ќе сакате да ја знаете нивната моќ на звук и ако живеат според таа цена што ја имаат. Еден од начините е преку Apple TV и гледање на некои други серии или филмови од новите што ги емитува Apple. Ајде да видиме како да ги поврзете вашите нови AirPods Max со Apple TV

Ако сакате да уживате во добар звук во која било од сериите или филмовите што се емитуваат преку Apple TV и имате (ќе имате) AirPods Max, треба да знаете како можеме да ги поврземе двата уреди. 

Ако се прашувате дали врската не е автоматска, помеѓу слушалките и телевизорот, треба да знаете дека иако AirPods Max ја има функцијата за автоматско вклучување кога се користи помеѓу уредите iOS и iPadOS, на пример, не работи со Apple TV. Ова се должи на застарените процесори што се користат во Apple TV, така што корисниците мораат рачно да ги поврзуваат своите AirPods Max преку AirPlay кога сакаат.

Прв начин да ги спарите двата уреди:

Универзалниот начин за поврзување со AirPods Max е преку Контролен центар и AirPlay. Контролниот центар може да се пристапи од каде било на tvOS, сè додека користите Siri Remote. Апликацијата Далечински на iPhone или друг далечински управувач со копче за ТВ.

  1. Ние притискаме на копче «ТВ» на далечинскиот управувач за да го отворите контролниот центар.
  2. Ние се преселуваме во долната централна икона и изберете ја. Иконата AirPlay.
  3. Со малку трпеливост ќе видиме како AirPods Max ќе се појави на врвот од списокот подолу.
  4. Избираме AirPods Max да ги поврзе.

Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.