Како да ги трансформирате Фотографиите во живо во GIF

Во моментов, Фотографии во живо може да се гледа само од уред на Apple со iOS 9 или понова верзија и од Mac компјутери со OS X El Capitan. Остатокот, ќе ја видите само фиксната верзија на Фотографии во живо. Но, ако сте корисник на новите iPhone 6s или 6s Plus, сигурно би сакале да ги споделите овие оригинални фотографии надвор од ограничениот круг на корисници на јаболка. Затоа денес ќе видиме како да креираме GIF од Фотографија во живо за да можете да го споделувате со кого сакате и на социјалните мрежи.

Споделете ги вашите фотографии во живо каде сакате

Поврзете го вашиот iPhone со Mac преку кабел молња. Отворете ја апликацијата Сними слика што можете да ја најдете во папката Апликации, од лансирањето или преку пребарувањето во рефлектор).

Секој Фото во живо всушност е датотека .MOV и .JPEG. Увезете или копирајте ја датотеката .MOV на Фотографијата во живо што сакате да ја претворите во GIF.

Како да ги трансформирате Фотографиите во живо во GIF

Сега испратете ја таа датотека .MOV на GIF генератор; има многу достапни на Интернет. Момчињата на iPhone живот Тие се користат магагиф.

Како да ги трансформирате Фотографиите во живо во GIF

Ако творецот GIF што го користевте не генерира URL од вашиот GIF, одете на Giphy и поставете го вашиот нов GIF. Откако ќе се постави GIF-от на Giphy, копирајте го кодот што ќе ви го понуди и платете го на вашите социјални мрежи или испратете го на вашите пријатели преку порака, е-пошта, whatsapp, итн.

Ако ви се допадна овој пост, не пропуштајте уште многу совети, трикови и упатства во нашиот дел Упатства. И ако се сомневате, во Applelised Прашања ќе можете да ги поставите сите прашања што ги имате и исто така да им помогнете на другите корисници да ги расчистат своите сомнежи.

Ахм! И не пропуштајте го нашиот најнов Подкаст, Apple Talkings 15 | Утре кога ќе започне војната

ИЗВОР | iPhone живот


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.