Како да го оневозможите спам филтерот за пошта во macOS High Sierra

Поштарот за пошта за Mac вклучува филтер за несакана пошта, кој се обидува да ги филтрира и изолира спам-пораките за да не ги натрупуваат вашите сандачиња за е-пошта. Спам филтерот може да биде корисен за некои корисници, но може да биде и незгоден во некои прилики и може да најдеме е-пошта по грешка обележана да се појавуваат во сандачето за несакани пораки кога треба да биде во сандачето на нашата сметка за е-пошта. Едноставно решение за овој проблем е да го оневозможите спам филтерот достапен во апликацијата Пошта.

И покрај различните правила што обично ги користат сите менаџери за е-пошта, веројатно е дека иако имаме редовен сообраќај по е-пошта со некоја личност, некои од нив се појавуваат во папката со спам, што нè принудува да го означиме испраќачот како безбеден, постапка што апликацијата треба да ја спроведе во случај да провери дали редовно одржуваме електронска кореспонденција со таа сметка. Но, ако дојде време кога бројот на несакани пораки во голема мера го надминува бројот на несакани пораки, треба да започнеме да размислуваме за нивно целосно оневозможување.

Оневозможете го спам филтерот во апликацијата Пошта

 • Прво на сите, ние мора да ја отвориме апликацијата пошта.
 • Следно, мора да кликнеме на горната лента со мени во Пошта и подоцна параметри.
 • Следно одиме на табулаторот Несакана коро, каде што можеме не само што го активирате за да го деактивирате, но исто така можеме да поставиме различни поставки.

Активирајте го спам филтерот во апликацијата Пошта

За да активираме спам-пошта, мора да продолжиме како во претходниот дел и да го провериме полето Активирајте го спам филтерот.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Коментар, оставете го вашиот

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

 1.   Хозе Марија Флорес dijo

  Ова е добро за блокирање на несакани испраќачи, но за мене е спротивното. Меил смета дека адресата што ме интересира е непожелна. Како можам да го сменам тоа?