Како да додадете итни медицински податоци на екранот за заклучување на вашиот iPhone

Една од одличните комунални услуги што ги има апликацијата здравје дека сите ние природно инсталиравме на нашиот iPhone е можноста за додавање на некои основни податоци за итни случаи до кои може да се пристапи без да се отклучува уредот на таков начин што, во случај на несреќа, секој може, на пример, да го извести нашиот итен контакт. Денес ви покажуваме како да ги додадете податоците за итна медицинска помош на заклучениот екран од вашиот iPhone.

Вашите итни медицински податоци секогаш при рака

до додадете вашите медицински податоци за итни случаи на заклучениот екран на вашиот iPhone, прво отворете го Здравствена апликација и кликнете на иконата идентификувана со sterвездичка долу десно, каде што пишува „Медицински податоци“. Сега кликнете на „Уреди“ во горната десна маргина и ќе бидете пренесени на екран каде што можете да внесете важни медицински информации за итни случаи, како што се алергии, лекови што ги земате, каква било важна медицинска состојба, како и информации за вашиот контакт во итни случаи (мајка ти, брат ти, девојка ти ...). Исто така, не заборавајте да го активирате горниот слајд каде што можете да прочитате „Погледнете кога е заклучен“ и на тој начин, оваа информација што ја внесувате ќе биде достапна без да мора да го отклучувате iPhone. Кога ќе завршите, притиснете ОК.

Како да ги додадете податоците за медицинска помош на заклучениот екран на вашиот iPhone

На овој начин, со заклучен iPhone, со лизгање на прстот на екранот надесно и со притискање на „Итна помош“ можете да пристапите до „Медицински податоци“, а исто така да остварите итен повик.

Како да ги додадете податоците за медицинска помош на заклучениот екран на вашиот iPhone

Ако ви се допадна овој пост, не пропуштајте уште многу совети, трикови и упатства во нашиот дел Упатства. И ако се сомневате, во Applelised Прашања ќе можете да ги поставите сите прашања што ги имате и исто така да им помогнете на другите корисници да ги расчистат своите сомнежи.

Ахм! И не пропуштајте го нашиот најнов Подкаст !!!


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.