Како да додадете песна во музичката библиотека iCloud

Кога прелистувате песни и плејлисти на Apple Music, многу од песните што ќе ги најдете, ќе сакате да ги преземете. За да бидете сигурни дека сите овие песни се достапни на сите ваши уреди, најдобро е да ги додадете на iCloud Music Library, твојата музичка библиотека во облакот. Ова, всушност, е многу едноставно да се направи.

Прелистајте низ Епл Музика пребарување и слушање на вашата омилена музика. Кога ќе ја пронајдете таа песна или плејлиста, сакате да ја додадете во вашата музичка библиотека од icloud, допрете го симболот со три точки што ќе го видите покрај песната.

Додадете песна во музичката библиотека iCloud

Кликнете на копчето "+". Ако сакате да додадете комплетна плејлиста или албум, можете директно да го притиснете + што ќе го најдете на врвот. Кога ја одбравте оваа + икона, песната, плејлистата или албумот ќе бидат додадени на Мојата музика. Сега таа песна е достапна на секој уред што го користите iCloud Music Library.

iCloud Music Library

Откако ќе се додаде песна или плејлиста во Мојата музика, иконата + ќе се претвори во мала икона со облак со стрелка внатре насочена надолу. Притиснете го копчето облак за да ја преземете песната, албумот или плејлистата на уредот без да мора да бидете поврзани на Интернет.

IMG_4364

И ако сакате, можете исто така избришете песна од Apple Music.

Не заборавајте дека во нашиот дел Упатства Имате на располагање огромна разновидност на совети и трикови за сите ваши уреди, опрема и услуги на Apple.

ИЗВОР | iPhone живот


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.