Како да доделите различни мелодии на вашите контакти на iPhone

Доделете мелодии за iPhone различно или специфично за одредени контакти не е само забавно, туку може да биде и многу корисно затоа што можете да знаете кој ве повикува без да го погледнете вашиот iPhone, иако е срамота со добриот дизајн што го има. Исто така, тоа е многу лесно, дали можеме да го видиме?

Сигурно повеќе од еден од вас што го чита ова ќе го види своето прво издание вечерва iPhone и можеби, се разбира, немате идеја од каде да започнете. Не барајте упатство за употреба затоа што нема да го најдете, ние ќе се погрижиме за тоа во Applelised. Едно од првите прилагодувања што би можеле да ги направите е доделете различни мелодии на некои од вашите контакти  како мајка ти, партнер или шеф. Зошто да станете од каучот кога тешки повици на вашиот шеф ако можете да продолжите да уживате во филмот? 😂

Начинот на воспоставување мелодии различно од некои контакти е следново:

 1. Отворете ја апликацијата Контакт од вашиот iPhone (можете да пристапите и до него од апликацијата Телефон со притискање на „Контакти“ на дното).
 2. Пронајдете го името на контактот што сакате да го доделите мелодија Особено, кликнете на неговото име и потоа кликнете на "Уреди" (горниот десен агол на екранот). IMG_8185
 3. Скролувајте надолу и допрете на „Тон на Ringвонење“. Изберете мелодија што сакате да му ја доделите на вашиот контакт и кликнете на «Добро».Како да доделите различни мелодии на вашите контакти на iPhone

ЧИСТ !! И така, со секој од контактите што сакате да ги доделите специфични мелодии.

Запомнете дека доколку се сомневате во управувањето со вашиот iPhone, iPad, Apple Watch, Mac, Apple TV или со која било од услугите што ни ги нуди Apple, како што се iCloud или Apple Music, во нашиот дел Упатства Beе можете да најдете трикови и совети за мансалва или за каскопоро, како што претпочитате, затоа не престанувајте да не посетувате.

И со ова се збогуваме до утре. На целиот тим на Applelizados ви посакуваме прекрасна Бадник во друштво на луѓето кои најмногу ги сакате. А, за оние од вас кои не можат, се надевам дека следната година ќе биде подобра.

ИЗВОР | iPhoneiPhone


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Коментар, оставете го вашиот

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

 1.   Раул dijo

  Ова не работи со IOS 10, го преземав вчера 1-10-2016 на мојот iPhone 6s и сега ринг-тонот не може да се прилагоди за секој контакт, тој е ист за сите.