Како да го заклучите екранот на Apple Watch на тренинзите

Една од најголемите продажни поени и причина за успехот на Епл Види токму неговата корисност е од спортски аспект да постави цели за тренинг и да спроведе секаков вид на мониторинг благодарение на неговите сензори, сепак, овој мониторинг понекогаш може да биде прекинат. Решението е заклучете го екранот на Apple Watch и начинот да се направи тоа е, како и секогаш, многу едноставен и брз.

Не дозволувајте ништо да ја запре вашата вежба со Apple Watch

Капка пот, удар или четка може да предизвикаат следење Епл Види направете ја вашата вежба (лични рекорди, пулс на срцето ...) да заврши рано и тоа, искрено, е голема задача. За да не се случи тоа, само треба да ја блокирате употребата на екранот на часовникот и на овој начин, ништо нема да влијае на правилното снимање на целата ваша активност.

Како да го заклучите екранот на Apple Watch на тренинзите

За заклучување или оневозможување на екранот на Епл Види ќе ја користиме новата функција Force Touch што ни донесе а нов начин на интеракција со нашите уреди. Отворете ја апликацијата за обука на вашиот часовник за јаболка и започнете тренинг. Оттаму, цврсто притиснете на екранот и притиснете ја опцијата за заклучување. Паметно! Сега можете да ја започнете вашата физичка активност без страв дека вие Епл Види престанете да го следите вашиот напредок.

присилен допир

За повторно активирање на екранот, повторете ја операцијата: цврсто притиснете на екранот и притиснете „отклучи“.

Запомнете дека додека екранот е исклучен, нема да можете да комуницирате со вашиот Епл Видиосвен да го отклучите.

Ако ви се допадна овој пост, не пропуштајте уште многу совети, трикови и упатства во нашиот дел Упатства. И ако се сомневате, во Applelised Прашања ќе можете да ги поставите сите прашања што ги имате и исто така да им помогнете на другите корисници да ги расчистат своите сомнежи.

Ахм! И не пропуштајте го нашиот најнов Подкаст !!!

ИЗВОР | јосмак


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.