Како да избришете книги од iBooks на вашиот iPhone и iPad

Како што многумина од вас веќе знаат затоа што ја користите често, апликацијата iBooks многу е корисно да ги чувате книгите и pdf-датотеките на едно место во вашето iPhone или iPad. Од апликацијата iBooks, можеме да ја посетиме iBooks Store и да откриеме и стекнеме многу разновидни наслови, и најактуелни и одлични класици. Но, еден од проблемите со кои се соочуваат многу корисници е просторот за складирање на нивните уреди, кој може многу брзо да се наполни и затоа, можно е во тоа време најдобро решение да е избришете ги книгите што веќе го прочитавме. За да го направите ова, треба само да ги следиме следниве чекори.

Прво, најлогично и очигледно, отворете ја апликацијата iBooks на нашиот iPhone или iPad. Selectе го избереме табулаторот „Мои книги“, во долниот лев дел и потоа ќе го притиснеме „Избери“, во горниот десен дел.

Како да избришете книги од iBooks на вашиот iPhone и iPad

Следниот чекор ќе биде да ги изберете сите тие книги и / или pdf што сакаме да го избришеме од нашиот уред. За да го направите ова, само допрете ги еден по еден. Кога ќе го сторите тоа, кликнете на „Избриши“ горе лево од екранот и потврдете во менито што ќе се појави.

Како да избришете книги од iBooks на вашиот iPhone и iPad

И тоа е тоа. На многу лесен и брз начин додека не ги елиминирате книгите од кои сте посакувале iBooks и направи простор за нови. Исто така, ако избришете книга што сте ја купиле во продавницата iBooks и подоцна сакате да ја додадете повторно, само посетете го делот „Купено“ во продавницата и кликнете на Облакот што ќе го најдете покрај него за повторно да ја преземете.

книги за книги

Запомнете дека во нашиот дел Упатства Имате на располагање огромна разновидност на совети и трикови за сите ваши уреди, опрема и услуги на Apple.

ИЗВОР | iPhone живот


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

2 коментари, оставете ги вашите

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

 1.   Марина dijo

  Не можев да го сторам тоа, легендата за елиминатот не се појавува

 2.   Ironирон dijo

  Десетици книги што ги купив бесплатно се појавуваат на набавената листа и тие не вредат, и продолжуваат да им пречат. Ги бришам повеќето од нив и тие продолжуваат да се гледаат во библиотеката (веќе не толку спуштени, туку како „да бидат спуштени“)

  Со други зборови, она што би сакале е, не само да ги избришете од уредот, туку и од целата листа
  Тоа ме тера да гледам толку многу книги што повеќе не сакам да ги читам и кои секогаш се наведени таму