Како да извезувате списоци за репродукција на Spotify во Apple Music

Јадачите на музички стриминг имаат проблем ако сакаат да се префрлат од Spotify до Apple Music: плејлистите, проблем што, сепак, веќе има решение.

Вашите списоци за репродукција на Spotify до Apple Music

Многумина од вас нема да го имаат овој проблем, тоа е мојот случај, јас едвај го користам Spotify во слободен режим и јас следам само неколку списоци што дури и не сум ги создала сама, па чекор до Епл Музика (ќе видиме дали ќе продолжам кога ќе заврши бесплатниот пробен период) Не претпоставувам траума. Сепак, има корисници кои со текот на времето создадоа свои високо лични плејлисти кои можат да вклучуваат стотици, можеби илјадници песни. Во овие случаи, креирајте нови списоци во Епл Музика „Рачно“, пребарувањето и додавањето на тие песни една по една, не е опција.

Решението дојде од раката на ПЕЧАТ (Spotify до Apple Music Playlist), софтвер кој засега е достапен само за Mac, но ќе биде достапен многу скоро и за Windows. Во својот бесплатен режим тоа ви овозможува извезувај ги списоците за репродукција на Spotify во Епл Музика до 10 песни, нешто многу основно за да направите едноставен тест. Но, за 5 евра колку што чини платената верзија, можете да пренесете сè што сакате. Се разбира, како придружници на AllAppleBlogНе е совршено решение и исто така бара трпеливост затоа што процесот, иако ќе трае повеќе или помалку во зависност од сè што сакате да извезувате, тој е генерално бавен.

Процесот е многу едноставен, едноставно ако е ваш Плејлисти за Spotify тие содржат многу песни, обидете се да го направите процесот кога можете да го оставите вашиот Mac да работи тивко:

 1. Dпреземете и инсталирајте STAMP на вашиот Mac
 2. Внесете од вашиот веб прелистувач Експортизирај и најавете се со вашите податоци на SpotifyКако да извезувате списоци за репродукција на Spotify во Apple Music
 3. Изберете ги плејлистите што сакате да ги извезувате и преземате на вашиот Mac. Преземената датотека не содржи музички датотеки; едноставно генерира CSV-датотека со список на сите песни што ги содржат вашите списоци.
 4. Откако ќе заврши, ќе видите ZIP-датотека во вашата папка „Преземања“ со назнака „spotify_playlists“. Извадете го и оставете го во таа папка.
 5. Сега отворете го STAMP (запомнете дека најверојатно ќе треба да отидете во папката Апликации и да го отворите со секундарен клик) и изберете ја плејлистата во која сакате да ја увезете Епл МузикаКако да извезувате списоци за репродукција на Spotify во Apple Music
 6. Процесот ќе започне автоматски, само треба да почекате и можете да видите како се пренесуваат списоците и песните Епл музика.

Ви оставам кратко видео каде можете да видите колку е едноставен процесот извозни листи на Spotify на Apple Music.

Ако ви се допадна овој пост, не пропуштајте уште многу совети, трикови и упатства во нашиот дел Упатства. И ако се сомневате, во Applelised Прашања ќе можете да ги поставите сите прашања што ги имате и исто така да им помогнете на другите корисници да ги расчистат своите сомнежи.

Ахм! И не пропуштајте го нашиот најнов Подкаст !!!


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.