Како да инсталирате апликации „само iPhone“ на вашиот iPad

Ако овој Божиќ, затоа што се однесувавте многу добро, го добивте како награда вашиот прв iPadМожеби веќе сте забележале дека има многу апликации што не се достапни за таблетот; ги баравте во App Store и тие едноставно не се појавија. Ова е навистина така, но само делумно. Овие апликации не се оптимизирани за таблетот со јаболко или немаат верзија за тоа, иако тоа не значи дека не можете да ги инсталирате и користите на вашиот нов таблет.

Ако сакате да користите Перископ, Snapchat или Instagram на вашиот iPad, можете. Прво, отворете ја апликацијата App Store на вашиот iPad и напишете во полето за пребарување "Instagram" или името на која било друга апликација. Во повеќето случаи, автоматското комплетирање ќе предложи нешто како „инстаграм за iPad“, но кога ќе го изберете овој предлог, изненадете се, тој не постои.

автоматско комплетирање-а

Единственото нешто што ќе го најдете, доколку тие се, се апликации од трети страни, способни да комуницираат со таа апликација што ја барате, на пример, Snapchat.

резултати само за iPad

За да ја преземете автентичната апликација за Snapchat, Instagram или некој што нема верзија iPad, мора да отидете во горниот лев агол на App Store и да кликнете каде што пишува „Само iPad“.

само ipad

Smallе се отвори мало под-мени. Изберете „Само iPhone“

паѓачкото

Автоматски ќе ја видите апликацијата што ја баравте и можете да ја преземете и инсталирате на вашиот iPad. Разликата е во тоа што, бидејќи не е оптимизирана, сликата не го претставува истиот добар квалитет и можеби некои функции не работат целосно добро, но можете да ја користите на вашиот таблет.

само iphone-резултати-а

Запомнете дека во нашиот дел Упатства Имате на располагање огромна разновидност на совети и трикови за сите ваши уреди, опрема и услуги на Apple.

ИЗВОР | iPhone живот


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.