Како да испратите барање за пријателство во Центарот за игри

Игра Центар Тој е главниот центар за игри со iOS, ви овозможува да чувате резултати, да ги споделувате со пријателите и да ги предизвикувате противниците. Кога ќе играте игра во мултиплеер игра, можете да изберете противник по случаен избор за да ги поканите вашите пријатели да ги измерат силите против вас. За да можете да играте „во друштво“ на вашите пријатели во реалниот живот, ќе треба да ги додадете на списокот со пријатели во апликацијата. За да испратите барање за пријателство во Центарот за игри, само треба да ги следите следниве чекори:

Отворете ја апликацијата Центар за игри и кликнете на „Барања“ или „Пријатели“.

IMG_8472

Кликнете на знакот + што ќе го видите во горниот десен агол на екранот. Можете да ја внесете адресата за е-пошта на вашиот пријател поврзана со нивниот прекар на Apple ID или Центарот за игри. Можете исто така да се движите помеѓу вашите контакти во потрага по оние што се во Центарот за игри за ова, кликнете на знакот + во круг и ќе ги видите вашите контакти. Можете исто така да допрете на кој било плеер што го гледате каде било во Центарот за игри за да им испратите барање. Кликнете на Испрати. Откако ќе прифатат, тие ќе се појават на вашата листа на пријатели.

Игра Центар

Ако имате iPhone 6s или 6s Plus сè е полесно затоа што можете да го користите 3D допир да додадете пријатели на Игра Центар. Само цврсто притиснете ја иконата на апликацијата за игри на почетниот екран на вашиот iPhone и брзо ќе се појави опцијата „Испрати барање за пријателство“.

IMG_4443

Запомнете дека во нашиот дел Упатства Имате на располагање огромна разновидност на совети и трикови за сите ваши уреди, опрема и услуги на Apple.

ИЗВОР | iPhone живот


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.