Како да користите друга апликација за време на телефонски повик

Доста е честа појава што додека имаме телефонски разговор преку нашиот iPhone Со некого треба да консултираме некои информации за нашиот уред (датум на настан, е-пошта на контакт, итн.). Ако неодамна го објавивте вашиот прв iPhone Може да добиете хаос ако се видите во оваа ситуација, но вистината, како што ќе видите во моментов, е користете друга апликација за време на телефонски повик тоа е навистина едноставно.

Кога разговарате со некој во вашата iPhone можете да користите која било друга апликација истовремено без тој повик да биде прекинат во секој случај. Можеби тие ви ја кажуваат милонгата на векот и претпочитате да се консултирате со временската линија на вашиот профил Twitter да го видите најновиот мем на Julулио Иглесијас, додека од време на време велите „Да, да, се разбира“

За да користите други апликации истовремено кога одговарате на телефонски повик на вашиот iPhone, првото нешто што треба да направите е, ако не користите auriculares, притиснете го копчето на звучникот на екранот. На овој начин можете да продолжите да ја слушате, или едноставно да ја слушате, личноста од другата страна.

Потоа, само притиснете го копчето Home на вашиот iPhone и тој ќе се врати на почетниот екран каде што се сите ваши апликации. Прелистајте го нормално, како да не сте среде телефонски повик, изберете ја апликацијата што сакате да ја консултирате и продолжете!

Во меѓувреме, на горниот дел од екранот ќе видите зелена лента што ве известува дека имате повик во тек. Кога ќе завршите со проверка на вашата е-пошта, вашиот Твитер или Кенди Здроби, едноставно кликнете на таа зелена лента и екранот на вашиот iPhone ќе ви го покаже повикот во тек.

Како да користите друга апликација за време на телефонски повик

Ако ви се допадна овој едноставен совет, не заборавајте дека во Applelizados секогаш се обидуваме да ви помогнеме да го подобрите вашето искуство со сите уреди на каснатото јаболко и затоа можете да најдете многу повеќе совети и трикови како овој за iPhone, iPad, Mac, Apple ТВ и Apple Watch во нашиот дел „Упатства“.

ИЗВОР | iPhone живот

 


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.