Како да креирате апликација за облачности: Подакст плеер, за Mac

облачно-1

Овој пат ќе видиме како да креираме апликација на нашиот Mac од веб-страница. Очигледно, функцијата на оваа апликација ќе биде уште една икона на нашата работна површина со која ќе можеме директно да пристапуваме до Облачен веб прелистувач.

Облачно: Плекер плеер, е апликација за репродукција на подкасти од нашите iOS уреди што нема официјална апликација за OS X во продавницата за апликации Mac. Денес ќе го видиме лекот за оние од нас кои користат Облачно и сакаат да ги играат нашите подкасти од Mac. 

За да започнеме, ќе кажеме дека е потребно преземете алатка за креирање на апликацијата тоа ќе овозможи кога ќе кликнеме на него, директен линк до веб-страницата со облаци, ова не е никој друг туку Флуид. Но, не грижете се дека ова се чини многу комплицирано, тоа е многу едноставно и во „Јас сум од Мек“ веќе зборувавме за алатката за извршување на оваа операција претходно.

облачно-мак

Откако ќе преземеме Течност, ќе создадеме апликација за подкасти за нашиот Mac и кога ќе кликнеме на неа, директно пристапуваме до секој наш подкаст. Чекорите се: Отворете Fluid> пополнете ја URL-адресата https://overcasts.fm> додадете го името на апликацијата> ставете го во папката што ја сакаме на нашиот Mac или на работната површина за да биде корисна и додадете икона. Иконата за облакот е лесна за наоѓање на Интернет, Но, ако имате проблеми, коментирајте и ние ќе го додадеме. 

Оваа алатка може да се користи за создавање на која било веб-страница како што е веќе покажуваме во негово време. Од друга страна и ако ви се допаѓа, можете да оставите во коментарите какви подкасти слушате на вашиот Mac или iOS и така натаму ќе создадеме интересна листа на подкасти да слуша.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.