Како да креирате групи во Контакти

En Applelised ние секогаш се сеќаваме на оние кои штотуку слетаа во екосистемот Јаболко И од оваа причина, од време на време ви носиме еден од оние трикови или совети што многумина може да ги сметаат за едноставни, но за кои без сомнение другите ќе се заблагодарат. Апликацијата Контакт, иако е совршено синхронизиран со сите наши уреди преку icloud, Не е баш најдобро решение во светот да управуваме со нашите контакти, и тоа благо речено, сепак денес ќе видиме како подобро да управувате со вашиот распоред со учење да креирајте групи во Контакти. Како што секогаш ви велам, ќе видите дека е многу лесно.

Создавање групи за контакти во Контакти

Создадете групи во вашите контакти Може да биде многу корисно, особено кога сакате или треба да испратите иста порака до неколку луѓе, како соработници или колеги на блогови, одредени групи пријатели, контакти од теретана или фудбалски тим, итн.

Оваа одлика бара да имате Контакт синхронизиран преку icloud и можете да ги креирате само од компјутер, иако после тоа ќе имате пристап до вашите групи од кој било уред.

1. Влезете во icloud од веб-прелистувачот на вашиот компјутер, одете во делот Контакт, и кликнете на „Сите контакти“ на левата страна на екранот. На дното, кликнете на симболот +:

Контакти 1

2. Кликнете на «Нова група»

Контакти 2

3. Внесете го името што сакате да и го дадете на групата, на пример, „Applelizados“ за да креирате група во која ќе се појават сите колеги од овој блог.

Контакти 3

4. Сега додадете го контакти што сакаш. Кликнете на „Сите контакти“ над новосоздадената група.

контакти 4

5. Повлечете и испуштете го контакти што сакате да го додадете во групата:

контакти 5

6. Кликнете на група за контакт создаден за да провери дали ги има сите оние што ги сакате.

контакти 6

ЧИСТ !! Веќе создадовте група за контакт и сега таа нова група е видлива од сите ваши уреди.

контакти 7

Ако ви се допадна овој пост, не пропуштајте уште многу совети, трикови и упатства во нашиот дел Упатства. И ако се сомневате, во Applelised Прашања ќе можете да ги поставите сите прашања што ги имате и исто така да им помогнете на другите корисници да ги расчистат своите сомнежи.

Ахм! И не пропуштајте го нашиот најнов Подкаст !!!

ИЗВОР | iPhone живот


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.