Како да креирате нов почетен екран на вашиот iPhone или iPad

Денес е еден од оние основни совети особено насочени кон сите оние кои го лансираат својот прв iOS уред и кои сè уште го добиваат: како да креирате нов почетниот екран на вашиот iPhone, iPad или iPod touch.

Како што акумулираме се повеќе апликации, ни треба повеќе простор во почетниот екран на нашиот iPhone да ги организираме сите на најкорисен можен начин. За да го направите ова, можеме да создадеме повеќе екрани, што ни овозможува да се движиме низ страниците на екраните и да имаме пристап до што повеќе апликации како што сакаме. На дното на почетниот екран, над апликациите што ги закотвивме во Сепак,, ќе видиме неколку точки што го означуваат бројот на страници што ги имаме и на која сме. Ако ви снема простор во почетниот екран тековно или едноставно сакате да ги организирате подобро, можете да креирате нова.

до создадете нов почетен екран, одете до последната страница на екранот, притиснете и задржете апликација додека не почне да „танцува“ и повлечете ја апликацијата, без да го тргнете прстот, на десниот раб на последниот почетен екран. Thisе видите како е ова по новиот екран што порано не постоел.

Снимка на екранот 2016-02-07 во 14.30.36 часот

до избришете екран, само избришете ги / преместете ги сите апликации што ги содржи и тие автоматски ќе бидат избришани. Можете исто така да го прилагодите почетниот екран преку iTunes кога iPhone е поврзан на вашиот компјутер. Тука ви кажуваме како да го направите тоа. Добра опција е кога сакате да ги организирате вашите апликации и дури можете да создадете нов почетен екран на почетокот на сите.

Не заборавајте дека во нашиот дел Упатства Имате на располагање огромна разновидност на совети и трикови за сите ваши уреди, опрема и услуги на Apple.

Патем, сè уште не сте ја слушале епизодата 17 од „Епл говорници“? Подкастот „Епллидис“.

ИЗВОР | iPhone живот


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.