Како да напишете нова е-пошта многу брзо во пошта

MacOS за апликација за пошта

Кога сакаме да напишеме нова е-пошта на нашиот Mac со апликацијата Mail, имаме неколку опции на располагање, но денес ќе видиме една во која ќе бидеме многу попродуктивни. Не станува збор за објаснување на содржината на е-поштата, логично, станува збор за знаење како можеме активирајте брз прозорец за да можеме брзо и продуктивно да напишеме нова е-пошта. За ова, апликацијата што ќе ја користиме е мајчин Apple, Mail, и сигурно повеќе од еден од вас ја користи оваа „кратенка“ подолго време, но како што секогаш велиме тука има луѓе кои штотуку пристигнаа во macOS така ова е едноставен трик што сигурно не го знаат и кој може да ви се најде.

Во повеќето случаи треба да бидете продуктивни кога седиме пред Mac, или затоа што работиме или директно затоа што имаме малку време, па иако Mail не е една од најдобрите апликации за управување со е-пошта што ги имаме во моментов, таа нуди низа опции кои кога ќе се навикнете тешко е да престанете да ги користите. Во овој случај тоа е едноставен трик и она што ви овозможува е да можете веднаш да одговорите на поштата без да треба да ги кревате рацете од тастатурата.

И, тоа е дека за ова е едноставно како отворете пошта и притиснете cmd + N кога читаме е-пошта во пошта и сакаме да одговориме. Да, кога ја извршуваме оваа комбинација на копчиња, автоматски се отвора нов прозорец што ни овозможува да одговориме директно и ефикасно. Сигурно е нешто што сигурно многумина од вас веќе го користат веќе подолго време, но за оние кои не го користеа го препорачувам бидејќи прави сè многу побрзо, без да барате копче за да напишете е-пошта или слично .


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.