Како да печатите е-пошта од вашиот iPhone

Со доаѓањето на паметните телефони, се повеќе и повеќе од нас влегоа во навика да проверуваат е-пошта на нашите iPhone телефони, освен ако не работиме пред компјутер. Сепак, некои пораки што ќе добиеме, исто така сме заинтересирани да ги печатиме. Потоа можете да го отворите вашиот Mac и да го сторите тоа брзо, но не е потребно, можете да печатите директно од вашиот iPhone. Се разбира, ќе треба да имате печатач компатибилен со AirPrint. Следно објаснуваме како да печатите е-пошта од вашиот iPhone.

Печатете од вашиот iPhone или iPad

Со отворена апликација за пошта, лоцирајте ја е-поштата што сакате да ја отпечатите. Притиснете го копчето за одговор на дното и изберете Печати.

IMG_8631

IMG_8632

Ова ќе ве однесе до опциите за печатачот. Од тука, можете да изберете опсег на страници за печатење, број на копии и да изберете печатач компатибилен со AirPrint за да ја испратите вашата е-пошта. Потоа, кликнете на Печати во горниот десен агол.

IMG_8633

Најновите печатари со можност за Wi-Fi поддржуваат AirPrint. Уредот и печатачот мора да бидат на истата Wi-Fi мрежа за да можат да работат. Главните брендови со компатибилни печатачи со AirPrint се Brother, Canon, Dell, Fuji / Xerox, HP, Lexmark, Ricoh и Samsung. Овој совет работи и со iPad-и.

Не заборавајте дека во нашиот дел Упатства Имате на располагање огромна разновидност на совети и трикови за сите ваши уреди, опрема и услуги на Apple.

Патем, сè уште не сте ја слушале епизодата од „Епл говорници“? Подкастот „Епллизед“

ИЗВОР | iPhone живот


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.