Како да поставите Фотографија во живо на екранот за заклучување на iPhone

Новите iPhone 6s и 6s Plus пристигнуваат со нови позадини, вклучувајќи и некои Фото во живо што можете да ја поставите како позадина на заклучениот екран на вашиот iPhone, сепак, ако никој од предлозите на Apple не ве убеди (рибата не ме вика 😬), исто така можете да изберете своја Фото во живо за да го прилагодите изгледот на вашиот телефон.

За да го направите ова, отворете ја апликацијата Поставки и изберете "Позадина".

Како да поставите Фотографија во живо на екранот за заклучување на iPhone

Потоа кликнете на „Избери друг фонд“ и изберете ја Фото во живо сакате да го видите на заклучениот екран на вашиот iPhone.

Како да поставите Фотографија во живо на екранот за заклучување на iPhone 2

И како порано, можете исто така да поставите a Фото во живо  како позадина на iPhone од апликацијата Фотографии.

Како да ја избришете верзијата во живо со фотографија

За да го направите ова, пронајдете ја саканата „фотографија во живо“, притиснете го копчето „Сподели“ и поставете ја како позадина на заклучениот екран.

Како да поставите Фотографија во живо на екранот за заклучување на iPhone 4

Од тој момент, секој пат кога цврсто ќе притиснете на екранот на заклучениот iPhone, сликата ќе „оживее“.

Ако ви се допадна овој пост, не пропуштајте уште многу совети, трикови и упатства во нашиот дел Упатства. И ако се сомневате, во Applelised Прашања ќе можете да ги поставите сите прашања што ги имате и исто така да им помогнете на другите корисници да ги расчистат своите сомнежи.

Ахм! И не пропуштајте го нашиот најнов Подкаст, Apple Talking 16 | Netflix, Staingate и fandroids.

ИЗВОР | iPhone живот


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Коментар, оставете го вашиот

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

  1.   Аксијел dijo

    Ilавол што за тебе е трик, што доаѓа од фабрички глупо, она што секој сака да го знае е како да поставите фотографија во живо на домашната позадина не блокирајќи. Сакам екранот да се движи каде има сите апликации што не се во позадина. Блокирам