Како да го поставите вашиот ID на повикувач FaceTime

Ако имате повеќе броеви и адреси за е-пошта поврзани со FaceTime, можете да поставите која ќе се појавува како ваш ID на повикувач, односно од каде што ќе започнете повик по дифолт. Поставувањето на вашиот ID на повикувач ќе му овозможи на лицето што го прима тој повик секогаш да го гледа истиот контакт и да знае дека сте вие.

За да го конфигурирате или поставите вашиот ID на повикувач, прво отворете ја апликацијата „Settings“ на вашиот iPhone и изберете „FaceTime“.

IMG_8380

FaceTime

На следниот екран можете да ги изберете или деселектирате сите броеви и адреси за е-пошта со кои другите можат да ве контактираат FaceTime и ако се спуштите, ќе го видите делот "ID на повик". Кликнете на оној што го сакате и тоа е тоа. Како што можете да видите на сликата, го избрав мојот телефонски број.

IMG_8382

Запомнете дека во нашиот дел Упатства Имате на располагање огромна разновидност на совети и трикови за сите ваши уреди, опрема и услуги на Apple.

ИЗВОР | iPhone живот


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.