Како да пренесувате гласовни белешки од iPhone на Mac користејќи iTunes

Можеби многумина од вас не ја користат апликацијата многу (веројатно ништо) Гласовни белешки што нашиот iPhone го носи стандардно, сепак оваа апликација е многу корисна за снимање идеи за оние што се појавуваат одеднаш, да не спомнувам колку е корисно да блокирате и новинари кои вршат интервјуа, па дури и за студенти (обидете се да снимите како ја читате темата од оној што наскоро имате испит и ќе видите дека ви дава добри резултати). Ако дефинитивно се осмелите да започнете да користите Гласовни белешки Денес ќе ви кажеме како да ги префрлите тие снимки на вашиот Mac користејќи iTunes, иако постојат и други начини на кои исто така ќе ви кажам на крајот.

Да се ​​пренесе Гласовни белешки од iPhone до Mac користејќи iTunes, прво поврзете го вашиот iPhone на компјутер користејќи USB кабел, отворете ја апликацијата iTunes на вашиот Mac и изберете го вашиот iPhone.

Како да пренесувате гласовни белешки од iPhone на Mac користејќи iTunes

Изберете ја опцијата Музика.

Како да пренесувате гласовни белешки од iPhone на Mac користејќи iTunes 2

Во Синхронизирај Гласовни белешки, изберете "Сите" и притиснете "Примени".

Како да пренесувате гласовни белешки од iPhone на Mac користејќи iTunes 3

Како што реков на почетокот, постојат и други начини за пренесување на вашето Гласовни белешки од вашиот iPhone до вашиот Mac. Една од нив е едноставна како и испраќањето по е-пошта. За да го направите ова, едноставно изберете предметна гласовна белешка во рамките на апликацијата на вашиот iPhone, притиснете го копчето Сподели и изберете Испрати по е-пошта.

Но, исто така можете да го пренесете Гласовни белешки на вашиот Mac користејќи Airplay. За да го направите ова, следете ја истата постапка опишана погоре, избирајќи го уредот на кој сакате да го испратите вашиот запис. Запомнете дека во овој случај двата уреди (iPhone и Mac) мора да бидат под истата Wi-Fi мрежа.

Запомнете дека во Applelizados можете да консултирате многу повеќе трикови, совети и совети за вашите iOS и OS X уреди со посета на нашиот дел Упатства.

ИЗВОР | iPhone живот


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Коментар, оставете го вашиот

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

  1.   Кабелсмац.е. dijo

    Добро е да знаете за да спречите губење на гласовни белешки или трошење простор на iPhone.