Како да ја избришете верзијата во живо со фотографија

Со новите iPhone 6s и iPhone 6s Plus можете да направите „фотографии во живо“ или Фотографии во живо. Оваа нова функција е достапна автоматски кога апликацијата за фотоапаратот е отворена и можно е понекогаш да заборавиме на тоа и да направиме една од овие фотографии кога во реалноста не е тоа што сакавме да го направиме за среќа, отстранете ја верзијата за Фотографија во живо и задржете ја фотографијата во мирување Тоа е многу едноставно.

За да го направите ова, отворете ја апликацијата Фотографии. Изберете ја фотографијата за која станува збор и притиснете Уреди.

Како да ја избришете верзијата во живо со фотографија

Притиснете ја иконата Фото во живо што ќе видите горе лево и потоа кликнете на „Готово“ во долниот десен агол.

Како да ја избришете верзијата во живо со фотографија

Уредувањето и зачувувањето на сликата исто така ќе ја отстрани верзијата Фото во живо на оваа фотографија.

Како да ја избришете верзијата во живо со фотографија

Ако ви се допадна овој пост, не пропуштајте уште многу совети, трикови и упатства во нашиот дел Упатства. И ако се сомневате, во Applelised Прашања ќе можете да ги поставите сите прашања што ги имате и исто така да им помогнете на другите корисници да ги расчистат своите сомнежи.

Ахм! И не пропуштајте го нашиот најнов Подкаст, Apple Talking 16 | Netflix, Staingate и fandroids.

ИЗВОР | iPhone живот


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

2 коментари, оставете ги вашите

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

 1.   Алберт dijo

  Со io13 ова не работи. Зачуваната фотографија е сè уште во живо

 2.   Мануел Сегара dijo

  Зошто штом фотографијата во живо се претвори во нормална фотографија, таа сè уште се чува во албумот со фотографии во живо?