Како да Jailbreak-от iOS 9 уреди од OS X

jailbreak-ios-9-830x501

Имплементацијата на Rootless заштита на која се потпре Apple, за да не можат хакерите да пристапат до системот и да можат да Jailbreak, се чини дека не направи многу добро. Јас го реков во моментот. Нема и нема да има 100% безбеден систем. Засега момците од Пангу беа пред TaiG и вчера го објавија првиот Jailbreak за iOS 9.0, 9.01 и 9.0.2. Во моментов не знаеме дали ќе биде компатибилен со iOS 9.1 кој ќе се појави на пазарот, но ако тие веќе го лансираа тоа ќе биде затоа што во последната бета верзија што Apple ја лансираше искористените експлоати веќе не се достапни, инаку тие ќе го сторат истото повторно. canelo како што се случи во претходните прилики, пуштајќи го софтверот во Jailbreak неколку дена пред ажурирање на iOS.

паралели-jailbreak-panu-830x396

Jailbreak iOS уреди на OS X

Обично е почеста отколку што треба да биде за момчињата од Пангу Секогаш прво ослободете ја верзијата за Windows, додека корисниците кои немаат пристап до компјутер треба да почекаат да се објави соодветната верзија за OS X или да се прибегнат кон користење на Parrallels за да го направат тоа.

Треба да се запомни дека уредите компатибилни со Jailbreak за iOS 9, тие се истите во кои може да се инсталира оваа верзија на iOS, тоа е да се каже од iPhone 4s, од iPad 2 па наваму и од 5-та генерација на iPod Touch.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

2 коментари, оставете ги вашите

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

 1.   Оскар dijo

  Но, тоа е дека jailbreak-от веќе нема смисла, порано ако беше потребно да се отклучи iPhone-от на операторите, сега не е потребно

  1.    Jordорди Гименез dijo

   Здраво Оскар, добро JB што не се фокусира само на ослободување, тие исто така ни овозможуваат опции за прилагодување што самиот Apple не ги дозволува и други.

   Со почит