Како да Jailbreak-от iOS 8.4 во нулта запирка

Почитувани loversубители на Jailbreak  и да го свртиме вашиот iPhone «наопаку» за да го имате по ваш вкус, ако и покрај овие вести сепак сакате да го затворите вашиот iPhone или вашиот iPad, денес ве чини како да го направите тоа многу едноставно и многу брзо, ајде, «во нула кома ».

Брејкл во еден здив

Денес нема да ви кажам апсолутно ништо за него JailbreakСигурно веќе знаете повеќе од мене и, исто така, е многу жешко, што нема никаква врска со тоа, но мора да барате изговор. Па ајде да се плеткаме и да направиме JOSbreak на IOS 8.4 за помалку од само трчање со бикови во Сан Фермин, и погледнете колку брзо одат биковите во последно време, ако не дека му кажуваат на нашиот колега Фер.

Пред да направите Jailbreak на вашиот iPhone или iPad:

 • Правите резервна копија на уредот во iTunes (ќе биде многу побрзо да го фрлите дома потребно)
 • Го преземате фирмверот iOS 8.4 што одговара на вашиот уред од овде, во случај нешто да тргне наопаку, можете да го вратите вашиот iPhone со полна брзина.
 • Исклучете го Најди го мојот iPhone и вклучете го режимот на авион.
 • Ах, заборавив, ти треба Виндоус, но тивок, тоа ќе биде само за неколку минути

Jailbreak iOS 8.4 во 5 лесни чекори

 1. Преземете ја и отпакувајте ја алатката Jailbreak Taig 2.4.1. на оној компјутер Виндоус што скоро се плашите да го допрете.
 2. Поврзете го вашиот iPhone или iPad или iPod Touch со iOS 8.4 користејќи Lightning-USB кабел
 3. Отворете го TaiG 2.4.1 и одштиклирајте го полето за избор волшебник 3K
 4. Допрете поведување да се започне процесот
 5. Почекајте да заврши целиот процес, рестартирајте го уредот и voila, ќе видите дека веќе имате Cydia инсталиран и затоа Jailbreak направено.

Некакви прашања? Па, тука го имате ова прекрасно видео каде што можете да го видите чекор по чекор процесот на JOSbreak на IOS 8.4 што го опишав:

Ако ви се допадна овој пост, не пропуштајте уште многу совети, трикови и упатства во нашиот дел Упатства. И ако се сомневате, во Applelised Прашања ќе можете да ги поставите сите прашања што ги имате и исто така да им помогнете на другите корисници да ги расчистат своите сомнежи.

Ахм! И не пропуштајте го нашиот најнов Подкаст !!!


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

4 коментари, оставете ги вашите

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

 1.   Хуанито Ортега dijo

  Сфаќам дека немам инсталирано iTunes, што може да се случи?

 2.   Лонконао dijo

  Овој метод при рестартирање на телефонот нема да биде потребен за да се поврзете со компјутер? Не знам дали сум многу изгубена

 3.   Дрило dijo

  taig страницата не вчитува матер, каде на друго место можам да ја преземам?

 4.   Пепе Мирас Ферандо dijo

  Добра статија, но недостасуваа две работи, веб-страницата на фирмверите ги нема оние на ipod и кога влегов во тајг ми побара некои возачи што благодарение на коментарот на Франко Пизаро можев да ги преземам.