Како да ја откупите подарочната картичка iTunes на вашиот iPhone

Божиќ е време на подароци и за кога не сте сигурни што да дадете, ништо подобро од а честитка од Apple со кој изненадените или изненадените ќе можат да ги стекнат апликациите, игрите, песните, албумите, книгите или филмовите што ги сакаат и во App Store и во iTunes Store. Но, како да го откупиме и да го додадеме тоа салдо на вашата сметка?

Кога ќе добиете честитка од iTunes, ќе треба да го откупите за да ја додадете износот на вашата сметка на iTunes. Оттогаш можете да започнете да ги купувате и цената на секоја од нив ќе се одземе од вашето салдо без да користите кредитна или дебитна картичка.

Откупете картичка за подароци тоа е многу едноставен, брз и лесен процес. Прво отворете ја апликацијата iTunes на вашиот iPhone, скролувајте до дното и кликнете каде што пишува „Откупи“. Потоа ќе биде побарано да ја внесете вашата лозинка Apple ID.

Ако имаш физичка картичка за подароци, можете да изберете Користете камера за лесно скенирање на баркодот. Ако имате само код затоа што ви е даден, видете е-пошта, притиснете „Внесете го кодот рачно“. Изберете ја опцијата што ја одбравте, а потоа притиснете «Откупи».

IMG_8275

IMG_8276

IMG_8277

Можете исто така да откупете ја вашата картичка за подароци во App Store следејќи го истиот процес што претходно го опишавме. Отворете ја апликацијата App Store и дојдете до долниот дел на Избрана страница. Кликнете на "Откупи", внесете ја вашата лозинка за Apple ID и изберете помеѓу скенирање на картичката или рачно внесување на кодот. На крајот, притиснете „Откупи“ и износот на картичката ќе се додаде како салдо на вашата сметка.

IMG_8278

IMG_8279

IMG_8280

И сега, уживајте! Може да купувате апликации, игри, книги, песни, албуми, комплетни книги, аудио книги во продавницата iTunes и во продавницата за апликации се додека остане рамнотежата честитка.

Запомнете дека имате многу повеќе совети и трикови за сите ваши уреди, опрема и услуги на Apple во нашиот дел Упатства затоа, не престанувај да ја посетуваш.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.