Како да снимате гласовни белешки на вашиот iPhone

Willе продолжиме со тие трикови и совети основно што сакаме да го паметиме Applelised и дека се насочени кон сите корисници на iOS, но особено оние кои штотуку слетаа на платформата. И овој пат со едноставен, но многу корисен совет: како да снимате гласовни белешки.

Искористете ги гласовните белешки на вашиот iPhone

Понекогаш одите по улица од едно до друго место, или шетате со вашето куче во паркот и одеднаш, инспиративните светилки траат. Снимете ги тие идеи во гласовни белешки Може да биде многу поудобно и побрзо од пишување, особено ако вашето куче е тоа што ве носи кај вас, повеќе од вас кај него, како што обично ми се случува мене.

Но, исто така можете сними гласовна белешка за многу други цели како што се правење интервју, снимање час за да забележувате на порелаксиран начин подоцна, па дури и снимање на себеси како читате една од темите на вашиот следен испит и потоа го слушате додека одите, трчате или ја чистите куќата (верувајте ми, тоа е многу, многу ефикасно.

Сето ова, и многу повеќе, можете да направите со домашната апликација Гласовни белешки што ќе најдеш во твоето iPhone и на што навистина, никогаш не му било дадено премногу значење и поминало незабележано. Со него може да снимите а говорна нота од само неколку секунди со едноставна идеја до часови снимање (тоа ќе зависи од капацитетот на складирање на вашиот уред).

Прво на сите, и иако е очигледно, отворете ја апликацијата Гласовни белешки.

Снимете гласовна белешка на iPhone 1

Притиснете го црвеното копче за да започнете со снимање и повторно притиснете го за да го запрете снимањето.

Снимете гласовна белешка на iPhone 2

Кога ќе завршите со снимање, можете да го прегледате говорна нота што сте ги снимиле. Притиснете го копчето десно за да ја зачувате или избришете снимката.

Снимете гласовна белешка на iPhone 3

Ако сакате да ги зачувате вашите говорна нота, дајте му наслов и притиснете «Зачувај». Во спротивно, избришете го.

Снимете гласовна белешка на iPhone 4

Зачуваната снимка ќе се појави на врвот на списокот на Гласовни белешки од каде што можете да го репродуцирате, уредувате, бришете и споделувате. Запомнете дека тие се распоредени по хронолошки редослед.

Снимете гласовна белешка на iPhone 6

ИЗВОР | iPhone живот


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.