Како да споделувате гласовни белешки од вашиот iPhone

Пред неколку дена ви кажавме како да ја искористите апликацијата Гласовни белешки кој доаѓа стандардно вклучен во нашите iPhone-и, едноставен туторијал особено посветен на новодојденците во екосистемот Јаболко. Денес правиме уште еден мал чекор и гледаме како да ги споделиме тие гласовни белешки.

Споделување гласовни белешки

Можеби сте користеле  Гласовни белешки да снимите интервју, предавање, па дури и час, за да бидете повнимателни без да се грижите за правење белешки. Па, можете и таа снимка да ја споделите со кого сакате, практично на ист начин како што споделувате фотографија.

Прво, а сепак со ризик да бидете очигледни, отворете ја апликацијата Гласовни белешки:

Гласовни белешки

Сега пронајдете ја снимката што сакате да ја споделите и притиснете само еднаш на неа. Dateе бидат прикажани датумот на снимање и неговото времетраење, како и опциите за репродукција, уредување, бришење и, она што сега најмногу нè интересира, да ги споделиме. Кликнете на копчето Сподели што се појавува долниот лев дел од вашиот Гласовна белешка и дека ќе препознаете идентификувајќи се со квадрат од кој излегува стрела.

Споделувајте гласовни белешки

Willе се отвори ново мени за да го изберете начинот на кој сакате да го споделите вашиот Гласовни белешки, порака, е-пошта, додајте ја во апликацијата Музика, AirDrop и, се разбира, опцијата Повеќе, каде што можете да додадете други компатибилни апликации за споделување на вашите Гласовни белешки како Evernote, Telegram, Facebook Messenger, итн. И ако веќе имате iOS 9 бета е инсталиран, можете исто така да го додадете вашето снимање во белешка во апликацијата Белешки.

Споделувајте гласовни белешки

Споделувајте гласовни белешки

Па, едноставно изберете го методот со кој сакате да го споделите снимањето, на пример, пошта, да додадете адреса за е-пошта, предмет и да притиснете испрати. Едноставно како тоа.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

2 коментари, оставете ги вашите

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

 1.   Луис dijo

  Кога ќе се обидам да споделам, ми кажува дека снимањето е оптимизирано и не можам да го споделам

 2.   Сантијаго dijo

  Не можете да споделите повеќе од една? Iphone секој ден ме убедува повеќе зошто мора да купувате андроид