Како да ставите и отстраните апликации и папки од пристаништето на вашиот iPhone или iPad

Денес е еден од оние основни совети што, сепак, ако го лансирате вашиот прв iPhone или вашиот прв iPad, можеби сè уште не знаете: променете ги апликациите што ги најдовте на пристаништето кога ќе го вклучите вашиот iPhone за прв пат.

Apple имаше одлична идеја да ја вметне iOS un Обвинителна клупа во стилот на оној во кој го имаме OS X. Таму ги поставивте апликациите што ги сметавте за најкорисни, така што секогаш ги имаме при рака, дури и ако се движиме помеѓу различни домашни екрани. Сепак, можеби апликациите што Купертино ги смета за неопходни, не се толку неопходни за вас. Денес ќе видиме како да ставаме и отстрануваме апликации или папки од Обвинителна клупа така што секогаш ги имате на располагање оние што се навистина корисни за вас.

El Сепак, iPhone Има капацитет за најмногу четири апликации, додека на iPad прифаќа најмногу шест затоа, ако сакате да вклучите нова апликација во Сепак,, прво мора да извадите една од постојните. За да го направите ова, притиснете и задржете ја иконата на апликацијата што сакате да ја отстраните додека не влезе во „режим на танцување“ и повлечете ја на почетниот екран. Притиснете и задржете ја апликацијата што сакате да ја запрете Сепак, и повлечете го на овој.

Снимка на екранот 2016-01-21 во 20.57.47 часот

Следете ги истите чекори за да отстраните и да ставите апликации на неа Сепак, од вашиот iPhone, iPad или iPod Touch. Ако сакате, можете исто така да поставите папки следејќи ја истата постапка: притиснете и задржете ја папката и повлечете ја на приклучокот.

Откако ќе ги преуредите сите икони на апликацијата по ваш вкус, притиснете го копчето Home за да излезете од тој „несигурен режим“.

Снимка на екранот 2016-01-21 во 21.00.36 часот

Не заборавајте дека во нашиот дел Упатства Имате на располагање огромна разновидност на совети и трикови за сите ваши уреди, опрема и услуги на Apple.

ИЗВОР | iPhone живот


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Коментар, оставете го вашиот

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

  1.   Karina dijo

    Имам папка со мапи и не можам да ја внесувам таа папка, ниту да бришам апликации што се наоѓаат внатре. Како да го решам?