Како да прочитате порака без да испратите потврда за читање

Со доаѓањето на iOS 9 но многу особено новите iPhone 6S и 6S Plus донесе интересни вести некои од нив, како во овој случај, можеби не се наменети, но тоа сигурно ќе искористи повеќе од еден и еден: ако имате еден од новите iPhone телефони, можете прочитајте порака без испраќачот да знае дека сте ја прочитале.

Со новиот iPhone 6s и 6s Plus, дури и ако сте го овозможиле потврда за читање пораки Theе можете да го прочитате текстот кога сакате, без испраќачот да знае дека тоа навистина било така, на таков начин што ќе можете да го одложите одговорот за подоцна, или никогаш, кој знае! 😜. За да го направите ова, треба само да ја искористите новата опција 3D допир да го видам тоа порака.

Значи, ако е тоа што го сакате прочитајте порака без испраќачот да знае, цврсто притиснете на прегледот на пораката и таа ќе биде прикажана во целост, но без отворање на апликацијата Пораки. Кога ќе ја натопите целата нејзина содржина, подигнете го прстот и пораката сепак ќе продолжи како непрочитана за нејзиниот испраќач. Кога ќе одлучите дека дошло време да „официјално“ го прочитате текстот, тогаш драгоцено уште поцврсто за него. порака.

прочитана порака без испраќање потврда за читање

Лесно, што ако? Се сомневам дека Apple размислувал за ова кога решил да го имплементира 3D Touch во новите iPhone 6s и 6s Plus, но за прв пат ме натераа да сакам да се обновувам и никогаш не е премногу да се одложува одговорот без да мора да се објасни .

Ако ви се допадна овој пост, не пропуштајте уште многу совети, трикови и упатства во нашиот дел Упатства. И ако се сомневате, во Applelised Прашања ќе можете да ги поставите сите прашања што ги имате и исто така да им помогнете на другите корисници да ги расчистат своите сомнежи.

Ахм! И не пропуштајте го нашиот најнов Подкаст, Apple Talking 16 | Netflix, Staingate и fandroids.

ИЗВОР | iPhone живот


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.