Како да ја активирате музичката библиотека iCloud на вашиот iPhone или iPad

Со претплата на Apple Music или iTunes Match, можете да ја користите музичката библиотека iCloud или iCloud Music Library. На овој начин можете да имате брз и лесен пристап до целата музика преку сите ваши уреди. Кога вашата музичка библиотека iCloud е вклучена, можете додадете песна од Apple Music на Мојата музика од вашиот iPhone и веднаш ќе ја имате на располагање и на вашиот iPad.

Пред да го направите ова, од iPhone Life тие ни препорачуваат да се осигураме дека сме направиле а резервна копија комплетни наши песни на нашиот компјутер со цел да ја заштитиме музиката што веќе ја имаме. Ако не, направете ја таа резервна копија и потоа отворете ја апликацијата Поставки и кликнете на делот Музика.

Снимка на екранот 2016-01-26 во 20.04.34 часот

Под Библиотека, активен iCloud Music Library. Уредот ќе ве замоли да изберете помеѓу Комбинирајте ги или Заменете ги песните што во моментов ги имате зачувано на вашиот уред со оние од музичката библиотека iCloud. Спојувањето на музика значи дека песните што сте ги преземале на вашиот уред ќе бидат безбедни и ќе останат на вашиот уред.

iCloud Music Library

Не заборавајте дека во нашиот дел Упатства Имате на располагање огромна разновидност на совети и трикови за сите ваши уреди, опрема и услуги на Apple.

ИЗВОР | iPhone живот


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.